PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Lechia – Ruch: bez Sadajewa

W niedzielę, 31 sierpnia, o godz. 15.30 Lechia rozegra na PGE Arenie mecz siódmej kolejki Ekstraklasy z Ruchem Chorzów. Lechia w sześciu kolejkach zdobyła 10 punktów i zajmuje w tabeli 6. miejsce.

A
A

W niedzielę, 31 sierpnia, o godz. 15.30 Lechia rozegra na PGE Arenie mecz siódmej kolejki Ekstraklasy z Ruchem Chorzów. Lechia w sześciu kolejkach zdobyła 10 punktów i zajmuje w tabeli 6. miejsce.

Z Ruchem nie zagra Zaur Sadajew. Czeczen z rosyjskim paszportem przechodzi do Lecha Poznań. Po tym, jak otrzymał w meczu z Lechem w Gdańsku czerwoną kartkę i za karę został odesłany do zespołu rezerw, Sadajewem zainteresował się właśnie poznański klub, który za 4 mln euro sprzedał do Dynama Kijów Łukasza Teodorczyka i chce wydać te pieniądze.

Lechia z Sadajewa zrezygnowała i zgodziła się na skrócenie wypożyczenia napastnika z Tereka Grozny. Lech dogadał się z Terekiem i „przejmuje” wypożyczenie Sadajewa z Lechii. W czwartek Czeczen przechodził w Poznaniu testy medyczne i najpóźniej w piątek miał podpisać kontrakt. Razem z nim do Poznania przenosi się drugi Czeczeniec wypożyczony z Tereka, pomocnik Adnan Kacajew. Lechia też z niego zrezygnowała.

Sadajew wystąpił łącznie w 16 meczach ligowych Lechii. Zdobył 3 gole, zobaczył 8 żółtych i 2 czerwone kartki.

Kto zastąpi Sadajewa w meczu z Ruchem? Prawdopodobnie Chorwat Antonio Colak, który zdobył gola w spotkaniu poprzedniej kolejki z Zawiszą. Drugim kandydatem jest Kevin Friesenbichler, reprezentant austriackiej młodzieżówki, który grał w drugiej drużynie Bayernu Monachium, a obecnie przygarnęła go druga drużyna Benfiki Lizbona. Podpisał umowę w czwartek po południu.

Do zespołu wraca, po kontuzjach, Piotr Wiśniewski. To dobra wiadomość, bo najdłuższy stażem lechista był najlepszy w pierwszych meczach sezonu. Niewykluczone, że szansę na dłuższy występ otrzyma pomocnik Danijel Aleksić, którego forma zwyżkuje.

Ruch zajmuje 12. miejsce w tabeli z pięcioma punktami. Pierwsze trzy spotkania nowego sezonu przegrał, ale w następnych kolejkach spisywał się znacznie lepiej.

k.g.