PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Lechia – Korona: po lepsze humory

W sobotę, 8 listopada, o godz. 15.30 piłkarze Lechii zagrają w meczu ligowym na PGE Arenie z Koroną Kielce, 14. drużyną Ekstraklasy. Zwycięstwo na zakończenie rundy jesiennej wszystkim poprawiłoby humory.

A
A

W sobotę, 8 listopada, o godz. 15.30 piłkarze Lechii zagrają w meczu ligowym na PGE Arenie z Koroną Kielce, 14. drużyną Ekstraklasy. Zwycięstwo na zakończenie rundy jesiennej wszystkim poprawiłoby humory.

Jedyna dobra wiadomość z ostatnich dni jest taka, że o dwa lata, do czerwca 2016 roku, umowę z klubem przedłużył Piotr Wiśniewski. 32-letni pomocnik, który wciąż utrzymuje wysoką formę, występuje w biało-zielonych barwach od 2005 roku. Przeszedł z Lechią drogę od III ligi do Ekstraklasy. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 145 meczów, w których zdobył 24 bramki.

Inne wiadomości są gorsze. Prawoskrzydłowy Maciej Makuszewski, sponiewierany podczas ostatniego spotkania w Łęcznej, będzie musiał pauzować przez co najmniej 10 dni. Z Koroną na jego pozycji zagra prawdopodobnie Mateusz Możdżeń.

Niepokojąca wiadomość przyszła z Warszawy. Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN przyjrzy się sytuacji finansowej w Lechii Gdańsk. Decyzja została podjęta w związku z naruszeniem przez gdański klub wymogu F-08 Podręcznika Licencyjnego. Zawarty jest w nim obowiązek aktualizacji prognoz finansowych.

„W stosunku do Lechii Gdańsk - Komisja postanowiła objąć klub nadzorem finansowym w związku ze znaczącymi odchyleniami od prognozy finansowej przedłożonej w procesie licencyjnym. Komisja postanowiła odroczyć zakończenie postępowania wyjaśniającego do następnego posiedzenia” – czytamy w komunikacie PZPN.

W przypadku innych klubów już sięgnięto po kary - grzywny i ujemne punkty. Górnik Zabrze i Wisła Kraków mają kolejny sezon rozpocząć z minus 3, a Ruch Chorzów z minus 2 punktami. Piast Gliwice musi zapłacić 20 tysięcy złotych.

Lechia zajmuje w tabeli 10. miejsce. Ma 17 punktów zdobytych w czternastu meczach. Korona jest 14. i punktów też ma 14. Sobotni mecz nie będzie ostatnim w tym roku. Jeszcze w listopadzie i grudniu zostaną rozegrane cztery kolejki rundy wiosennej. Piłkarze pójdą na urlopy dopiero po 14 grudnia.

k.g.