PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Król Artur z drużyną kontra reszta świata w Ergo Arenie!

A
A

Oficjalne zakończenie kariery sportowej, jednego z najlepszych zawodników w historii polskiego szczypiorniaka, medalisty Mistrzostw Świata z 2007 oraz 2009 roku, Artura Siódmiaka ukoronuje mecz piłki ręcznej Polska-Reszta Świata. Emocji na pewno nie zabraknie, bo na parkiecie w Ergo Arenie 15 grudnia zobaczymy utytułowanych zawodników z kraju i zagranicy - mówi Anna Zbierska – Dyrektor Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta. Obok bohatera dnia wystąpią m.in.: Karol Bielecki, Sławomir Szmala, Mariusz Jurasik, Michał Jurecki, bracia Lijewscy. Drużynę Reprezentacji Polski poprowadzi trener Bogdan Wenta. Naprzeciwko nich zagrają utytułowani zawodnicy zagraniczni, znani także z polskich parkietów- Uros Zorman, Ivan Cupic, Julen Aguinagalde, Marin Sego czy Ivan Nikcevic.

Wydarzenie będzie prawdziwym świętem piłki ręcznej. Rozpocznie ją derbowy mecz o mistrzostwo I ligi pomiędzy Wybrzeżem Gdańsk a KAR-DO Spójnią Gdynia, następnie zobaczymy w akcji osobistości, znane głównie z mediów, które rozegrają pokazowy mecz VIP. O godzinie 17:50 na parkiet wyjdą bohaterowie wieczoru.

Mecz uświetni swoim występem Rev Revange, który zagra przygotowany specjalnie na tę okazję utwór.

Organizatorzy przygotowali moc niespodzianek i atrakcji dla kibiców, a także profesjonalną oprawę widowiska.

Zapraszamy osoby w każdym wieku i całe rodziny. Obok boiska głównego przez cały czas imprezy czynna będzie strefa kibica z boiskiem mobilnym, na którym trwać będą zabawy ruchowe i konkursy dla dzieci pod okiem animatorów.

Bilety w cenie od 10 do 40 zł nabywać można poprzez internet na stronie www.eventim.pl oraz w kasach ERGO ARENA w godz. 10.00- 16.00.

Mecz transmitowany będzie na żywo na antenie Polsat Sport.

Program imprezy

Ergo Arena 15 grudnia

15.00- mecz o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej Wybrzeże Gdańsk- Spójnia KAR-DO Gdynia

17.00- mecz VIP

17.50- prezentacja zespołów

18.00- mecz Polska- Reszta Świata

Zapraszamy!