PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Korol najpopularniejszy, Myszka najlepszy

Adam Korol (AZS AWFiS Gdańsk) został Najpopularniejszym Sportowcem Pomorza 2010 roku. Wygrał 58. plebiscyt ?Dziennika Bałtyckiego?, prowadzonego przy medialnym wsparciu Radia Gdańsk i TVP Gdańsk.

A
A

Adam Korol (AZS AWFiS Gdańsk) został Najpopularniejszym Sportowcem Pomorza 2010 roku. Wygrał 58. plebiscyt ?Dziennika Bałtyckiego", prowadzonego przy medialnym wsparciu Radia Gdańsk i TVP Gdańsk.

Najlepszym Sportowcem Pomorza 2010 roku kapituła pod przewodnictwem marszałka województwa Mieczysława Struka wybrała natomiast Piotra Myszkę i nagrodziła deskarza AZS AWFiS Gdańsk czekiem na 20 tysięcy złotych. Myszka w ubiegłym roku został mistrzem świata w windsurfingu w olimpijskiej klasie RS:X.

Jednym z gości gali, odbywającej się w studiu koncertowym Radia Gdańsk był Adam Giersz, minister sportu i turystyki. - To był dobry rok dla polskiego sportu, a duża w tym zasługa pomorskich sportowców. Zaczęliśmy od sześciu medali na igrzyskach olimpijskich w Vancouver, a potem było 14 medali w mistrzostwach świata, w tym 10 w konkurencjach olimpijskich. W tych ostatnich trzykrotnie na podium stawali trójmiejscy sportowcy ? mówił Giersz.

Korol, który w ubiegłym roku został wioślarskim mistrzem Europy, tytuł najpopularniejszego zdobył po raz drugi, poprzednio w 2006 roku. Przed rokiem dostał od marszałka województwa nagrodę dla najlepszego sportowca. Teraz otrzymał 8 tys. złotych. Druga w plebiscycie Sylwia Gruchała wzbogaciła się o 5 tys. zł, a trzeci, Myszka ? o 2 tys. zł. W czołowej dziesiątce najpopularniejszych sportowców Pomorza znalazło się siedmioro gdańszczan.

Wyniki plebiscytu:

1. Adam KOROL (AZS AWFiS Gdańsk, wioślarstwo) 16 615 pkt.
2. Sylwia GRUCHAŁA (Sietom AZS AWFiS Gdańsk, floret) 13 356
3. Piotr MYSZKA (AZS AWFiS Gdańsk, windsurfing) 12 119
4. Anna ROGOWSKA (SKLA Sopot, lekkoatletyka) 11 942
5. Kamila BAŁANDA (Champion Gdańsk, sporty walki) 10 098
6. Przemysław MIARCZYŃSKI (SKŻ Hestia Sopot, windsurfing) 9783
7. Marta JESCHKE (SKLA Sopot, lekkoatletyka) 8989
8. Jarosław GODEK (AZS AWFiS Gdańsk, wioślarstwo) 8463
9. Anna RYBICKA (Sietom AZS AWFiS Gdańsk, floret) 7984
10. Hubert WOŁĄKIEWICZ (Lechia Gdańsk, piłka nożna) 7718

k.g.