PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Judo: To My Gdańskie Lwy

W niedzielę, 30 listopada, odbyła się kolejna edycja turnieju mikołajkowego rozgrywanego pod nową nazwą „To My Gdańskie Lwy - Turniej Dzieci w Judo i Małym Judo”.

A
A

W niedzielę, 30 listopada, odbyła się kolejna edycja turnieju mikołajkowego rozgrywanego pod nową nazwą „To My Gdańskie Lwy - Turniej Dzieci w Judo i Małym Judo”.

Młodzi adepci rywalizowali na macie w Hali Widowiskowo-Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Zawody przyciągnęły na start 595 młodych judoczek i judoków z roczników 2001-2008. W zawodach udział wzięła ponad 80-osobowa reprezentacja Rosji.

Goście, którzy przyjechali głównie z Kaliningradu i wystawili do rywalizacji tylko chłopców, odnieśli najwięcej, bo aż 11 zwycięstw w poszczególnych kategoriach. Z polskich ekip najlepiej spisał się UKS Conrad Gdańsk, którego zawodnicy triumfowali siedmiokrotnie.

Zwycięzcy

Grupa U-7 dziewczęta i chłopcy (2008)

20 kg: Michałowski Przemysław (Tomita Elbląg)

21 kg: Rutowicz Stanisław (Galeon Gdynia)

23 kg: Jarocki Radosław (AZS AWFiS Gdańsk)

26 kg: Kreft Igor (UKS Jedynka Bytów)

29 kg: Maruszak Franciszek (UKS Mifune Gdańsk)

32 kg: Malcew Jegor (Rosja/Kaliningrad)

35 kg: Surowic Antoni (Zatoka Braniewo)

Grupa U-8 chłopcy (2007)

24 kg: Pinajew Artiom (Rosja/Kaliningrad)

26 kg: Gubin Jewgienij (Rosja/Kaliningrad)

28 kg: Samsonow Danił (Rosja/Kaliningrad)

30 kg: Dorawa Kacper (Gwardia Koszalin)

33 kg: Nawurski Maciej (Olimpia Elbląg)

38 kg: Michejew Iwan (Rosja/Kaliningrad)

+38 kg: Koczapski Tomasz (Galeon Gdynia)

Grupa U-10 dziewczęta (2005-2007)

18 kg: Syska Zuzanna (Judo Dragon Wejherowo)

23 kg: Bernatowicz Kornelia (Galeon Gdynia)

26 kg: Golisz Olga (UKS Mifune Gdańsk)

29 kg: Bagniewska Amelia (Bushi Toruń)

32 kg: Dempc Karolina (GKS Żukowo)

35 kg: Czyżewska Gabriela (Gwardia Olsztyn)

40 kg: Kużma Ebel Dominika (Galeon Gdynia)

+40 kg: Surowiec Kamila (Zatoka Braniewo)

Grupa U-10 chłopcy (2005-2006)

21 kg: Lubiński filip (UKS Jedynka Bytów)

22 kg: Maślanka Piotr (UKS Conrad Gdańsk)

23 kg: Batorski Mikołaj (SGKS Wybrzeże Gdańsk)

25 kg: Biedrzycki Hubert (UKS Conrad Gdańsk)

26 kg: Anuszka Artur (Tomita Elbląg)

28 kg: Jagusz Dominik (Gwardia Koszalin)

29 kg: Wołgin Ilia (Rosja/Kaliningrad)

31 kg: Ellwardt Kamil (UKS Mifune Gdańsk)

32 kg: Krzynówek Oskar (Galeon Gdynia)

35 kg: Urbanowicz Filip (Gwardia Koszalin)

38 kg: Zienkiewicz Hubert (UKS Mifune Gdańsk)

42 kg: Jackiewicz Aleksander (UKS Jedynka Bytów)

45 kg: Bojke Paweł (Gwardia Koszalin)

50 kg: Wichłacz Wojciech (UKS Jedynka Bytów)

+50 kg: Rudenko Gieorgij (Rosja/Kaliningrad)

Grupa U-12 dziewczęta (2003-2004)

29 kg: Penar Nina (UKS Mifune Gdańsk)

32 kg: Syska Agata (Dragon Wejherowo)

35 kg: Pajor Małgorzata (Gwardia Koszalin)

38 kg: Wołoszyn Monika (Tomita Elblag)

43 kg: Żywluk Jowita (UKS Mifune Gdańsk)

47 kg: D'Ambrosio Veronica (AZS AWFiS Gdańsk)

53 kg: Półrolnik Weronika (UKS 10 Bydgoszcz)

63 kg: Rosińska Julia (LKS Szubin)

Grupa U-12 chłopcy (2003-2004)

26 kg: Chybczyński Kasper (UKS Mifune Gdańsk)

29 kg: Kotlik Marcin (UKS Conrad Gdańsk)

32 kg: Kuzmin Andriej (Rosja/Kaliningrad)

35 kg: Winiatski Dawid (Zatoka Braniewo)

38 kg: Gorelik Mark (Rosja/Kaliningrad)

42 kg: Sawczenko Artiom (Rosja/Kaliningrad)

46 kg: Nawrocki Daniel (SGKS Wybrzeże Gdańsk)

50 kg: Zakowicz Dominik (LKS Szubin)

56 kg: Bokowienko Jegor (Rosja/Kaliningrad)

+56 kg: Sordyl Jakub (Galeon Gdynia)

Grupa U-14 dziewczęta (2001-2002)

42 kg: Szramka Adrianna (Flota Gdynia)

46 kg: Żochowska Zuzanna (UKS Conrad Gdańsk)

50 kg: Miotke Kamila (Simba Reda)

60 kg: Świtońska Joanna (UKS Opty Gdynia)

Grupa U-14 chłopcy (2001-2002)

34 kg: Pana Jakub (Pałac Młodzieży Gdańsk)

38 kg: Marcinkowski Dominik (UKS Conrad Gdańsk)

42 kg: Maliborski Kacper (SGKS Wybrzeże Gdańsk)

46 kg: Posmyk Witold (UKJ Viking Gdynia)

50 kg: Stęplewski Patryk (SGKS Wybrzeże Gdańsk)

55 kg: Wnęk Michał (UKS Conrad Gdańsk)

60 kg: Pawłowski Stanisław (AZS AWFiS Gdańsk)

66 kg: Mechowski Dawid (UKS Conrad Gdańsk)

+81 kg: Wichłacz Jakub (UKS Jedynka Bytów)

g.s.