W niedzielę, 30 listopada, odbyła się kolejna edycja turnieju mikołajkowego rozgrywanego pod nową nazwą „To My Gdańskie Lwy - Turniej Dzieci w Judo i Małym Judo”.
Młodzi adepci rywalizowali na macie w Hali Widowiskowo-Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Zawody przyciągnęły na start 595 młodych judoczek i judoków z roczników 2001-2008. W zawodach udział wzięła ponad 80-osobowa reprezentacja Rosji.
Goście, którzy przyjechali głównie z Kaliningradu i wystawili do rywalizacji tylko chłopców, odnieśli najwięcej, bo aż 11 zwycięstw w poszczególnych kategoriach. Z polskich ekip najlepiej spisał się UKS Conrad Gdańsk, którego zawodnicy triumfowali siedmiokrotnie.
Zwycięzcy
Grupa U-7 dziewczęta i chłopcy (2008)
20 kg: Michałowski Przemysław (Tomita Elbląg)
21 kg: Rutowicz Stanisław (Galeon Gdynia)
23 kg: Jarocki Radosław (AZS AWFiS Gdańsk)
26 kg: Kreft Igor (UKS Jedynka Bytów)
29 kg: Maruszak Franciszek (UKS Mifune Gdańsk)
32 kg: Malcew Jegor (Rosja/Kaliningrad)
35 kg: Surowic Antoni (Zatoka Braniewo)
Grupa U-8 chłopcy (2007)
24 kg: Pinajew Artiom (Rosja/Kaliningrad)
26 kg: Gubin Jewgienij (Rosja/Kaliningrad)
28 kg: Samsonow Danił (Rosja/Kaliningrad)
30 kg: Dorawa Kacper (Gwardia Koszalin)
33 kg: Nawurski Maciej (Olimpia Elbląg)
38 kg: Michejew Iwan (Rosja/Kaliningrad)
+38 kg: Koczapski Tomasz (Galeon Gdynia)
Grupa U-10 dziewczęta (2005-2007)
18 kg: Syska Zuzanna (Judo Dragon Wejherowo)
23 kg: Bernatowicz Kornelia (Galeon Gdynia)
26 kg: Golisz Olga (UKS Mifune Gdańsk)
29 kg: Bagniewska Amelia (Bushi Toruń)
32 kg: Dempc Karolina (GKS Żukowo)
35 kg: Czyżewska Gabriela (Gwardia Olsztyn)
40 kg: Kużma Ebel Dominika (Galeon Gdynia)
+40 kg: Surowiec Kamila (Zatoka Braniewo)
Grupa U-10 chłopcy (2005-2006)
21 kg: Lubiński filip (UKS Jedynka Bytów)
22 kg: Maślanka Piotr (UKS Conrad Gdańsk)
23 kg: Batorski Mikołaj (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
25 kg: Biedrzycki Hubert (UKS Conrad Gdańsk)
26 kg: Anuszka Artur (Tomita Elbląg)
28 kg: Jagusz Dominik (Gwardia Koszalin)
29 kg: Wołgin Ilia (Rosja/Kaliningrad)
31 kg: Ellwardt Kamil (UKS Mifune Gdańsk)
32 kg: Krzynówek Oskar (Galeon Gdynia)
35 kg: Urbanowicz Filip (Gwardia Koszalin)
38 kg: Zienkiewicz Hubert (UKS Mifune Gdańsk)
42 kg: Jackiewicz Aleksander (UKS Jedynka Bytów)
45 kg: Bojke Paweł (Gwardia Koszalin)
50 kg: Wichłacz Wojciech (UKS Jedynka Bytów)
+50 kg: Rudenko Gieorgij (Rosja/Kaliningrad)
Grupa U-12 dziewczęta (2003-2004)
29 kg: Penar Nina (UKS Mifune Gdańsk)
32 kg: Syska Agata (Dragon Wejherowo)
35 kg: Pajor Małgorzata (Gwardia Koszalin)
38 kg: Wołoszyn Monika (Tomita Elblag)
43 kg: Żywluk Jowita (UKS Mifune Gdańsk)
47 kg: D'Ambrosio Veronica (AZS AWFiS Gdańsk)
53 kg: Półrolnik Weronika (UKS 10 Bydgoszcz)
63 kg: Rosińska Julia (LKS Szubin)
Grupa U-12 chłopcy (2003-2004)
26 kg: Chybczyński Kasper (UKS Mifune Gdańsk)
29 kg: Kotlik Marcin (UKS Conrad Gdańsk)
32 kg: Kuzmin Andriej (Rosja/Kaliningrad)
35 kg: Winiatski Dawid (Zatoka Braniewo)
38 kg: Gorelik Mark (Rosja/Kaliningrad)
42 kg: Sawczenko Artiom (Rosja/Kaliningrad)
46 kg: Nawrocki Daniel (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
50 kg: Zakowicz Dominik (LKS Szubin)
56 kg: Bokowienko Jegor (Rosja/Kaliningrad)
+56 kg: Sordyl Jakub (Galeon Gdynia)
Grupa U-14 dziewczęta (2001-2002)
42 kg: Szramka Adrianna (Flota Gdynia)
46 kg: Żochowska Zuzanna (UKS Conrad Gdańsk)
50 kg: Miotke Kamila (Simba Reda)
60 kg: Świtońska Joanna (UKS Opty Gdynia)
Grupa U-14 chłopcy (2001-2002)
34 kg: Pana Jakub (Pałac Młodzieży Gdańsk)
38 kg: Marcinkowski Dominik (UKS Conrad Gdańsk)
42 kg: Maliborski Kacper (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
46 kg: Posmyk Witold (UKJ Viking Gdynia)
50 kg: Stęplewski Patryk (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
55 kg: Wnęk Michał (UKS Conrad Gdańsk)
60 kg: Pawłowski Stanisław (AZS AWFiS Gdańsk)
66 kg: Mechowski Dawid (UKS Conrad Gdańsk)
+81 kg: Wichłacz Jakub (UKS Jedynka Bytów)
g.s.