PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Jarosław Godek z kwalifikacjami do Londynu

Wioślarze Jarosław Godek (AZS AWFiS Gdańsk) i Wojciech Gutarski (RTW Bydgostia) zdobyli nominacje na Igrzyska Olimpijskie.

A
A

Wioślarze Jarosław Godek (AZS AWFiS Gdańsk) i Wojciech Gutarski (RTW Bydgostia) zdobyli nominacje na Igrzyska Olimpijskie. Drugim miejscem w finałowych regatach kwalifikacyjnych w szwajcarskiej Lucernie zapewnili sobie prawo startu w regatach olimpijskich w Londynie.

 Zawodnicy dwójki podwójnej wagi lekkiej już w eliminacjach pokazali wielką formę zwyciężając w przedbiegu z nowym rekordem Polsk. Jarosław  Godek tym samym poprawił swój rekord z roku 2007, który aktualnie wynosi 6:24,08 (2000m).

Dla Jarosława Godka będzie to trzeci start na igrzyskach olimpijskich. Wioślarze na zawodach w Poznaniu wygrali krajowe eliminacje, a Lucernie sprawili wielką niespodziankę i jadą na Olimpiadę. Chociaż  2011  r. znaleźli się poza szkoleniem centralnym kadry. Nie poddali się, na własny koszt rozpoczęli przygotowania. Reprezentacja Polski w Londynie wystąpi w sześciu konkurencjach wioślarskich,  w czwórce podwójnej  wystartuje aktualny mistrz olimpijski zawodnik AZS AWFiS Gdańsk Adam Korol.

 Anna Kowalczyk