PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańskie Ergowiosła: każdy mógł powalczyć z mistrzami

W niedzielę, 1 grudnia, w Hali Widowiskowo - Sportowej AWFiS po raz siódmy odbyły się Gdańskie Ergowiosła. Duże zainteresowanie, zacięta rywalizacja i przede wszystkim dobra zabawa sprawiły, iż tegoroczna edycja imprezy była najlepszą z dotychczasowych.

A
A

W niedzielę, 1 grudnia, w Hali Widowiskowo - Sportowej AWFiS po raz siódmy odbyły się Gdańskie Ergowiosła. Duże zainteresowanie, zacięta rywalizacja i przede wszystkim dobra zabawa sprawiły, iż tegoroczna edycja imprezy była najlepszą z dotychczasowych.

Rywalizacja rozpoczęła się od wyścigów młodzików i juniorów, po czym na starcie zameldowali się seniorzy. Po raz pierwszy w Gdańsku zmagania seniorów odbywały się w otwartej formule i dzięki temu osoby niezrzeszone w klubach wioślarskich miały okazję zmierzyć swoje siły z wyczynowymi zawodnikami na połowie klasycznego dystansu.

W konkurencji kobiet kategorii lekkiej 1000 metrów z czasem 3.36,7 najszybciej pokonała Ewelina Zielaskiewicz (AZS AWFiS Gdańsk), w kategorii open najlepsza była Barbara Grzmocińska z czasem 3.22,5. Wśród mężczyzn kategorii lekkiej bezkonkurencyjny okazał się Miłosz Jankowski 3.01,0, zaś rywalizację open wygrał Antoni Kozaka 2.49,8 (obaj AZS AWFiS Gdańsk).

Biegi seniorów dostarczyły wielu emocji, jednak największym zainteresowaniem cieszyły się starty sztafet (4x500 m). Wystartowało ponad 50 drużyn. O sukcesie w sztafecie decyduje nie tylko przygotowanie fizyczne, ale również sprawność dokonywania zmian, ponieważ czas w trakcie wyścigu nie jest zatrzymywany.

Jako pierwsze rywalizację rozpoczęły Firmowe Sztafety – to kolejny nowy punkt Gdańskich Ergowioseł. Na zaproszenie sekcji wioślarskiej AWFiS odpowiedziały trójmiejskie firmy, głównie z branży IT: Croon, Compuware, Intel, Fido Labs, Sony Pictures GBS, ITMORE, ADVA Optical Networking, Biegosfera, Wirtualna Polska. Najlepszy okazał się zespół ITMORE (6.04,8) przed ADVA (6.07,3) i Intelem (6.09,0).

Następnie rywalizowano w wyścigach sztafetowych o Puchar Rektora AWFiS. Ozdobą wszystkich zmagań był wyścig trzeciej serii męskich sztafet, gdzie rozegrała się najbardziej zacięta walka tego dnia. Drużyna Ponton Squad Politechniki Gdańskiej (5.39,6) wprawdzie obroniła tytuł sprzed roku, ale walka toczyła się do ostatnich metrów. Tuż za zwycięzcami finiszowała sztafeta Smoków Północy 1 (5.41,0), która minimalnie wyprzedziła MRKS (5.41,5). Wśród pań wygrana przypadła PG Smokom Północy (6.57,0), które nie pozostawiły żadnych złudzeń drugim Stokrotkom z grupy 4 sem.V WF (7.41,0) i trzecim Fighterkom z grupy 1 sem.V WF (7.43,1).

b.z.