PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańscy floreciści z medalami mistrzostw Polski

Zawodnik gdańskiego klubu Sietom AZS AWFiS Gdańsk Paweł Kawiecki został indywidualnym Mistrzem Polski.

A
A

Zawodnik gdańskiego klubu Sietom AZS AWFiS Gdańsk  Paweł Kawiecki został indywidualnym Mistrzem Polski.  Wśród kobiet srebrny medal zdobyła Anna Rybicka (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) a  na trzecim miejscu stanęły siostry Łyczbińskie. Gdańszczanie łącznie w Mistrzostwach Polski zdobyli 8 medali (1 złoty, 3 srebrne, 4 brązowe).

Wyniki MP we Wrocławiu:

Floret kobiet-indywidualnie: Ćwierćfinały: Sylwia Gruchała( AZS AWF Warszawa) – Beata Żurawska (KSz Wrocławianie) 15:5; Anna Rybicka ( SietomAZS AWFiS Gdańsk ) – Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)  15:7;Hanna  Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk )  - Małgorzata Wojtkowiak (AZS-AWF Poznań) 15:10; Marta Łyczbińska – Monika Paliszewska (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk)  15:9
Półfinały: Gruchała- H. Łyczbińska 13:7;  Rybicka – M. Łyczbińska 15:4
Finał:  Sylwia Gruchała –  Anna Rybicka 10:5
Kolejność:
1. Sylwia Gruchała ( AZS AWF Warszawa);2.  Anna Rybicka( SietomAZS AWFiS Gdańsk );
3. M. Łyczbińska i H. Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk
Startowały 44 florecistki.
Drużynowo: Ćwierćfinały: AZS AWF Warszawa – UKS Atena Gdańsk 45:24;Sietom AZS AWFiS Gdańsk – Zjednoczeni Pabianice 45:18; AZS AWF Poznań - Sietom AZS AWFiS Gdańsk II  45:29;Budowlani Toruń – Wrocławianie 45:33
Półfinały: AZS AWF Warszawa - AZS AWF Poznań 45:29;Sietom AZS AWFiS Gdańsk – Budowlani Toruń 45:24;Mecz o 3 miejsce: AZS AWF Poznań – Budowlani Toruń 45:37
Finał: AZS AWF Warszawa - Sietom AZS AWFiS Gdańsk –45:35
Kolejność:
1. AZS AWF Warszawa ;2. Sietom AZS AWFiS Gdańsk (Karolina Chlewińska, Magdalena Knop, Anna Rybicka, Marta Łyczbińska : trenerzy Longin Szmit i  Tadeusz Pagiński);3. AZS AWF Poznań4. Budowlani Toruń;5. Sietom AZS AWFiS Gdańsk II (Natalia Gołębiowska, Hanna Łyczbińska, Monika Paliszewska, Emilia Rygielska; trenerzy Tadeusz Pagiński, Longin Szmit, Adam Kaszubowski)
Startowało 8 drużyn.

Floret mężczyzn- indywidualnie: Ćwierćfinały:  Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Wojciech Zabłocki ( AZS AWF Warszawa)15:11; Michał Majewski (AZS-AWF Warszawa) – Tomasz Sinoracki ( Sietom AZS AWFiS Gdańsk)15:8; Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)– Leszek Rajski (KSz Wrocławianie) 15:14; Marcin Zawada (AZS-AWF Warszawa) – Sławomir Mocek (IKS Jamalex Leszno) 15:10
Półfinały: Kawiecki - Zawada  15:9;Majewski – Janda 15:4
Finał: Kawiecki – Majewski 15:7

Kolejność: 1. Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk);2 Michał Majewski ( AZS-AWF Warszawa);3 Marcin Zawada (AZS-AWF Warszawa) i Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
Startowało 55 zawodników.

Drużynowo: Ćwierćfinały: Wrocławianie – IKS Jamalex Leszno 45:42; Sietom AZS AWFiS Gdańsk – AZS AWF Poznań 45:32;Sietom AZS AWFiS Gdańsk II – Budowlani Toruń 45:30;AZS AWF Warszawa - AZS AWF Warszawa II 45:25.Półfinały: Wrocławianie – AZS AWF Warszawa I 45:37, Sietom AZS AWFiS Gdańsk - Sietom AZS AWFiS Gdańsk II 45:36
Mecz o 3 miejsce
: Sietom AZS AWFiS Gdańsk II –AZS AWF Warszawa I 45:40
Finał: Wrocławianie – Sietom AZS AWFiS Gdańsk 45:37
Kolejność: 1. Wrocławianie;2. Sietom AZS AWFiS Gdańsk (Radosław Glonek, Krystian Gryglewski, Paweł Kawiecki, Paweł Osmański; trenerzy Stanisław Szymański i Łukasz Szymański);3. Sietom AZS AWFiS Gdańsk II (Michał Janda, Piotr Janda, Filip Płocharski, Tomasz Sinoracki ; trenerzy Stanisław Szymański i Łukasz Szymański)
Startowało 11 drużyn.

Anna Kowalczyk