PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Floret: Gdańska kuźnia talentów

W Gdańskiej Szkole Floretu odbył się IX turniej ‘’Gdańskiej Kuźni’’ młodzików i juniorów młodszych.

A
A

W Gdańskiej Szkole Floretu odbył się IX turniej ‘’Gdańskiej Kuźni’’ młodzików i juniorów  młodszych. Patronem sportowym turnieju jest  gdańska florecistka  Magdalena Mroczkiewicz- Koletsos, ps‘’Mrówa’’. Stąd zwyczaj turnieju, że najwyżej sklasyfikowany uczeń gdańskiej szkoły ZKPiG nr 26 otrzymuję w nagrodę maskotkę - mrówkę. W IX turnieju ‘’ Gdańskiej Kuźni ” na podium stanęło dwóch zawodników UKS ATENA – w kategorii junior młodszy ( 14-16 lat), na drugim miejscu uplasował się Maciej Podralski (trenerzy Katarzyna Zakrzewska i Adam Kaszubowski), a wśród młodzików Piotr Borowiec zajął 3 miejsce (trener Krzysztof Walka). Dwa zwycięstwa odniosły, także  gdańskie florecistki  w kategorii juniorek młodszych wygrała Anna Szymczak UKS Atena (trener Adam Kaszubowski), a wśród młodziczek Aleksandra Jeglińska  UKS de La Salle Gdańsk (trener Jarosław Mojski) . Ponadto drugie miejsca zajęły Karolina Murawska – dzieci UKS de La Salle Gdańsk ( trener Jarosław Mojski) i Joanna Toporska UKS Atena (trener Konrad Pietrusiak),a na 3 miejscu uplasowały się Jagna Krychowska UKS Atena (trenerzy Anna Lidzbarska i Konrad Pietrusiak) oraz Martyna Miłogrodzka  UKS Atena (trener Krzysztof Walka). W turnieju ‘’ Gdańskiej Kuźni ‘’ wystartowało 335 młodych florecistek i florecistów, w tym zawodnicy z Białorusi i Niemiec.

Wyniki:

 Dzieci (10-11 lat):Dziewczęta:1. Hanna Dziwosz (MKS Kusy Szczecin); 2. Karolina Murawska (UKS de La Salle Gdańsk); 3. Jagna Krychowska (UKS Atena Gdańsk) i  Magdalena Ławska (KSz Wrocławianie).

Startowało 40 zawodniczek.

Chłopcy: 1. Karol Szczypiński (Kolejarz Wrocław);2. Maciej Bem (AZS-AWF Poznań);3. Mateusz Bołąkowski i Kuba Januszewski (obaj KMS Kusy Szczecin). 

Startowało 54 zawodników.

Młodzicy (12-13 lat) - Dziewczęta:1. Aleksandra Jeglińska (UKS de La Salle Gdańsk); 2. Joanna Toporska (UKS Atena Gdańsk); 3.Martyna Miłogrodzka (UKS Atena Gdańsk) i Patrycja Schmidt (MKS Kusy Szczecin).

Startowało 69 zawodniczek

Chłopcy: 1. Szymon Czartoryski  (KSz Wrocławianie);2. Ireneusz Gościński (Kolejarz Wrocław);3. Piotr Borowiec (UKS Atena Gdańsk) i Sławomir Kasprzyk (Wrocławianie) - Startowało 77 zawodników.

Juniorzy młodsi (14-16 lat) – Dziewczęta:1.Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk); 2.Julia Walczyk  (Zjednoczenie Pabianice); 3. Lizawieta Kuljajewa (Białoruś) i Maria Vetulani (Warta Muszkieterowie Poznań).

 Startowało 40 zawodniczek.

Chłopcy:1.Andrzej Rządkowski (Kolejarz Wrocław); 2. Maciej Podralski (UKS Atena Gdańsk); 3. Ludwik de Bazelaire (AZS-AWF Warszawa) i Mikołaj Rygus (Polonia Leszno)Startowało 54 zawodników.

Anna Kowalczyk