PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Finał LOTOS Junior Cup na PGE Arenie

A
A

W niedzielę, 28 czerwca o godz. 11.00, na PGE Arenie odbędzie się turniej finałowy LOTOS Junior Cup 2015. Startuje 15 drużyn złożonych z 12-letnich piłkarzy.

Turniej ten jest podsumowaniem całorocznej pracy w ramach programu „Biało-zielonej przyszłości z LOTOSEM”. – Grupa LOTOS od wielu lat dba o rozwój młodych talentówmówi Jowita Twardowska, dyrektor ds. Komunikacji i CSR Grupy LOTOS. – Cieszymy się, że dzięki „Biało-zielonej przyszłość z LOTOSEM” mnóstwo dzieci z naszego regionu może poprzez piłkę nożną realizować swoje pasje i spełniać marzenia. Turniej LOTOS Junior Cup to ukoronowanie kolejnego, udanego roku wytężonej pracy trenerów, rodziców i przede wszystkim samych zawodników.

Od kwietnia na całym Pomorzu odbywały się eliminacje. Udział w nich mogły wziąć drużyny podwórkowe i klubowe. Drugi, półfinałowy etap, rozpoczął się 9 maja i do 11 czerwca wyłonił dwanaście drużyn grających w wielkim finale. W Gdańsku dołączą do nich dwa zespoły reprezentujące Gdańsk oraz drużyna wystawiona przez gminę Pruszcz Gdański.

– Cieszy, że 10 z 12 półfinałów zakończyło się zwycięstwem zespołów z naszych ośrodków zamiejscowych – podkreśla Tomasz Bocheński, dyrektor Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk. – To pokazuje, że coraz wyższy poziom prezentują zespoły szkolone w ramach programu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”. Spodziewamy się, że będzie to widoczne podczas meczów finałowych.

W półfinałach awans wywalczyli: Rozstaje Gdańsk (półfinał w Kokoszkach), GOSRiT/Kleba Luzino (Luzino), U-2 2003 Bytów (Bytów), Radunia Stężyca I (Stężyca), KS Gryf Słupsk (Słupsk), Chojniczanka r. 2004 (Chojnice), MKS Jantar Ustka (Ustka), Szkółka Piłkarska Jedyneczka (Kartuzy), LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański (Nowy Dwór Gdański), Pomezania I (Malbork), MMKS Concordia 2003 (Elbląg) oraz KP Starogard Gdański (Starogard Gdański). Na czas trwania wielkiego finału zespoły przybiorą nazwy miast-ośrodków, w których zwyciężyły. Mają też możliwość włączenia do swojej reprezentacji zawodników z innych półfinałowych drużyn danego ośrodka.

Ceremonię otwarcia turnieju finałowego na PGE Arenie zaplanowano na godzinę 11.00. Kibicować młodym piłkarzom, by poczuli się jak prawdziwi mistrzowie, może każdy: nie tylko rodziny, przyjaciele i znajomi zawodników, ale także wszyscy sympatycy piłki nożnej. Zmagania uczestników będzie można obserwować w komfortowych warunkach, bo z miejsc biznesowych gdańskiego stadionu (wejście przez trybunę Zieloną). Wstęp jest wolny.

W trakcie imprezy na najmłodszych będą czekać dodatkowe atrakcje: dmuchańce, bramki do gry w piłkę, trampolina i samochodziki staną na promenadzie zewnętrznej PGE Areny.

Harmonogram turnieju

● godz. 11.00 – otwarcie i prezentacja drużyn
● godz. 11.30-14.00 – mecze grupowe
● godz. 14.00-14.30 – przerwa
● godz. 14.30-15.30 – mecze ćwierćfinałowe
● godz. 15.30-16.40 – mecze półfinałowe oraz o poszczególne miejsca
● godz. 17.00 – mecz finałowy
● godz. 17.45 – ceremonia wręczenia nagród

Transmisję na żywo z turnieju można oglądać na profilu „Emocje do pełna” w serwisie YouTube.

Robert Stępniak, k.g.