PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dwa zwycięstwa gdańskich żeglarzy

Załoga w składzie: Zbigniew ?Gutek? Gutkowski (sternik), Michał ?Strusiu? Strusiński i Maciej ?Świstak? Marczewski oraz Andrzej Radomski (kierownik ekipy, Urząd Miasta Gdańska) odniosła dwa zwycięstwa podczas regat w Rostocku.

A
A

Załoga w składzie: Zbigniew ?Gutek? Gutkowski (sternik), Michał ?Strusiu? Strusiński i Maciej ?Świstak? Marczewski  oraz Andrzej Radomski (kierownik ekipy, Urząd Miasta Gdańska) odniosła dwa zwycięstwa podczas regat w Rostocku.

Ponad 200 żaglowców i jachtów z całego świata stawiło się na Hanse Sail. To największa impreza żeglarska z cyklu Baltic Sail. Nie zabrakło tam również naszego Daru Młodzieży.

W tym roku po raz pierwszy rozegrano regaty z cyklu Baltic Sail Nations Cup w formie match race. Po dwóch dniach zaciętych bojów, przede wszystkim z załogą niemiecką, gdańszczanie odnieśli zwycięstwo. Przechodni Puchar Narodów Bałtyckich przyjechał do Gdańska.

Po raz kolejny team Polish Ocean Racing udowodnił, że jest wszechstronny. Doświadczenie ?Gutka?  zdobywane przez lata treningów w klasach olimpijskich przynosi teraz efekty  w match racingu, podobnie jak  podczas samotnych regat oceanicznych dookoła świata - Velux 5 Oceans, gdzie żeglarz zajął 2. miejsce.

Nasi zawodnicy wystartowali także w regatach Hanse Sail ISAF Grade 4 - match race i w tej rywalizacji byli także bezkonkurencyjni.

Miasto Gdańsk było współorganizatorem wyjazdu gdańskiej ekipy.

Anna Kowalczyk

Foto: Andrzej Radomski