PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Chód o Puchar Obrońców Poczty

Po raz 47. odbyły się (27.08) w Gdańsku międzynarodowe zawody w chodzie sportowym o Puchar Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

A
A

Po raz 47. odbyły się (27.08) w Gdańsku międzynarodowe zawody w chodzie sportowym o  Puchar Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. W trakcie imprezy rozegrano mistrzostwa Polski juniorów na 20 km oraz weteranów na 5 km.

184 zawodników i zawodniczek z Łotwy, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Finlandii, Anglii, Francji, Danii i Polski rywalizowało na dystansach 3,5, 10 i 20 km. Wspaniała pogoda nie była w tym roku sprzymierzeńcem chodziarzy, żar lejący się z nieba dał się mocno we znaki.

W kategorii seniorek na 20 km zwyciężyła i odebrała Puchar Prezydenta Miasta Gdańska Paulina Buziak z OTG Sokół Mielec. W kategorii open na tym samym dystansie zwyciężył Łukasz Nowak z AZS Poznań. Mistrzami Polski juniorów zostali Natalia Płomińska z UKS 12 Kalisz i Andrzej Łobaczewski z KL Lechia Gdańsk. Brązowy medal zdobyła zawodniczka MKSŁ Konradia, Marta Stasiewicz. Podium weteranów zdominowali zawodnicy z Gdańska.

Impreza była współfinansowana przez Miasto Gdańsk.

Anna Kowalczyk