PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Biegi przełajowe: sezon CITY TRAIL otwarty

W niedzielę, 19 października, w Gdańsku odbył się pierwszy bieg Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL w edycji 2014/2015. Ustanowiono nowy rekord frekwencji – linię mety minęło prawie 300 osób.

A
A

W niedzielę, 19 października, w Gdańsku odbył się pierwszy bieg Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL w edycji 2014/2015. Ustanowiono nowy rekord frekwencji – linię mety minęło prawie 300 osób.

CITY TRAIL to przełajowe zawody na dystansie 5 km. Są kierowane zarówno do zawodników na co dzień trenujących, biegających rekreacyjnie, jak i początkujących. W ramach akcji odbywają się też biegi dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior na dystansach od 300 metrów do 3 km. Miasta uczestniczące w cyklu poza Trójmiastem: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław.

Zwycięzcą gdańskiego biegu został Oskar Przysiężny. Jego czas na mecie to 17.03. Drugi był Łukasz Gurfinkiel (17.13) – zwycięzca klasyfikacji generalnej poprzedniego sezonu. Wśród kobiet, z wynikiem 21.15, zwyciężyła Martyna Warda, najlepsza zawodniczka poprzedniej edycji w Trójmieście.

- Moja biegowa pasja rozpoczęła się niedawno, zawody CITY TRAIL to mój trzeci start w życiu - powiedziała na mecie Magda, jedna z uczestniczek. - Już po tak krótkim czasie mogę śmiało powiedzieć, że wolę leśne tereny niż asfalt, choć tutaj w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym są one bardzo wymagające. Pierwsze kilometry trasy są pod górę, więc towarzyszyła mi myśl: „Co ja tutaj robię, zamiast spokojnie wypić kawę w niedzielę, człowiek biegnie…”. Ale potem zaczyna się przypływ endorfin, poczucie ogromnego szczęścia – raz że wysiłek, dwa - super tereny, a jak już się widzi metę jest po prostu super.

Przed biegiem głównym odbyły się również wyścigi dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior w pięciu kategoriach wiekowych. Młodzi sportowcy biegali na dystansach od 300 metrów do 3 km.

Kolejne zawody odbędą się 23 listopada w Gdyni.

n.w.k.