PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Barcelona w Gdańsku: zabraknie dziesięciu gwiazd

Oficjalna strona FC Barcelony podała, że dziś, 15 lipca, rozpoczęły się przygotowania piłkarzy do nowego sezonu. Na treningu zabrakło ośmiu reprezentantów Hiszpanii i dwóch Brazylii, którzy 1 lipca grali w finale Pucharu Konfederacji. Oznacza to, że ci zawodnicy nie przyjadą do Gdańska na towarzyski mecz z Lechią 20 lipca.

A
A

Oficjalna strona FC Barcelony podała, że dziś, 15 lipca, rozpoczęły się przygotowania piłkarzy do nowego sezonu.  Na treningu zabrakło ośmiu reprezentantów Hiszpanii i dwóch Brazylii, którzy 1 lipca grali w finale Pucharu Konfederacji. Oznacza to, że ci zawodnicy nie przyjadą do Gdańska na towarzyski mecz z Lechią 20 lipca.

Według www.fcbarcelona.com do piątku włącznie 15 piłkarzy będzie ćwiczyć codziennie dwukrotnie – o godz. 9.00 i 19.00. W pierwszych zajęciach wzięli udział: Ibrahim Afellay, Carles Puyol, Cuenca, Jose Manuel Pinto, Oier Olazabal, Martin Montoya, Marc Bartra, Javier Mascherano, Adriano, Alexandre Song, Sergi Roberto, Jonathan Dos Santos, Leo Messi, Cristian Tello i Alexis Sanchez. Oni przyjadą do Gdańska.

W wyjściowym składzie z ubiegłego sezonu znajdowali się Puyol, Messi i Sanchez, ale reszta zawodników, którzy wystąpią przeciwko Lechii, też – częściej lub rzadziej – pojawiała się na boisku w meczach ligowych lub pucharowych. To będzie wciąż bardzo silny przeciwnik, choć nazwiska nie są aż tak nośne.

Na pierwszym treningu zabrakło Hiszpanów: Victora Valdesa, Gerarda Pique, Jordiego Alby, Andresa Iniesty, Xaviego, Pedro, Sergio Busquetsa i Cesca Fabregasa oraz Brazylijczyków: Daniego Alvesa i Neymara Jr.

Zgodnie z przepisami FIFA, uczestnikom turnieju o Puchar Konfederacji przysługują trzy tygodnie urlopu. Teoretycznie mogą więc oni pojawić się w klubie dopiero 22 lipca. Zjawią się jednak zapewne wcześniej, ponieważ 24 lipca FC Barcelona rozgrywa kolejne spotkanie towarzyskie, w Monachium z Bayernem, triumfatorem Ligi Mistrzów. Tam powinni być wszyscy najlepsi.

27 lipca Blaugrana rozegra kolejny mecz towarzyski, w Oslo z klubem Valerenga. Na początku sierpnia rozpocznie tournee po Azji.

k.g.