Żużel: Pieszczek z Brązowym Kaskiem

17-letni Krystian Pieszczek wygrał w Łodzi finałowy turniej Brązowego Kasku dla najlepszych polskich żużlowców do lat 19 i zdobył to trofeum po raz drugi z rzędu.

17-letni Krystian Pieszczek wygrał w Łodzi finałowy turniej Brązowego Kasku dla najlepszych polskich żużlowców do lat 19 i zdobył to trofeum po raz drugi z rzędu.

W pierwszym wyścigu Pieszczek był drugi, przegrał z Hubertem Łęgowikiem z Włókniarza Częstochowa, który ostatecznie zajął siódme miejsce. Następne trzy wyścigi junior Wybrzeża wygrał. Po czterech seriach startów miał 11 punktów.

W swoim piątym biegu spotkał się z niepokonanymi wcześniej Bartoszem Zmarzlikiem (Stal Gorzów) i Arturem Czają (Włókniarz) oraz mającym na koncie także 11 punktów Piotrem Pawlickim (Fogo Unia Leszno). Wśród czterech najlepszych żużlowców zawodów, najlepszy okazał się gdańszczanin, który mimo słabszego startu wyprzedził Zmarzlika już na pierwszym łuku i odebrał mu szansę na zdobycie kompletu punktów.

Obaj stanęli do walki o Brązowy Kask w wyścigu dodatkowym. Pieszczek był pierwszy w pierwszym zakręcie i przez cztery okrążenia udanie odpierał ataki Zmarzlika. „Krycha” powtórzył sukces z ubiegłego roku w Gdańsku i ponownie został najlepszym polskim żużlowcem do lat 19.

Wyniki finału Brązowego Kasku w Łodzi: 1. Krystian Pieszczek (Zdunek Renault Wybrzeże Gdańsk) 14+3 (2,3,3,3,3); 2. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) 14+2 (3,3,3,3,2); 3. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) 12+3 (2,3,3,3,1); 4. Artur Czaja (Dospel Włókniarz Częstochowa) 12+2 (3,3,3,3,0); 5. Mateusz Borowicz (Unia Tarnów) 9 (3,2,2,0,2); 6. Adrian Cyfer (Stal Gorzów) 9 (1,2,1,2,3); 7. Hubert Łęgowik (Dospel Włókniarz Częstochowa 8 (3,2,u,d,3); 8. Marcin Nowak (Fogo Unia Leszno) 8 (2,1,2,1,2).

Pieszczek jest pierwszym żużlowcem w historii, który w barwach Wybrzeża dwukrotnie wygrał finał Brązowego Kasku i trzecim - po Mirosławie Berlińskim oraz Jarosławie Olszewskim - który dwukrotnie znalazł się na podium.