Żużel: Pieszczek 11. juniorem w Polsce

Krystian Pieszczek zajął 11. miejsce w finale młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu. Zawodnik Renault Zdunek Wybrzeża był uważany za jednego z kandydatów do medali.

Krystian Pieszczek zajął 11. miejsce w finale młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu. Zawodnik Renault Zdunek Wybrzeża był uważany za jednego z kandydatów do medali.

Decyzja o tym, że Pieszczek w ogóle będzie mógł wystartować w Gorzowie Wielkopolskim, zapadła w ostatniej chwili. W ostatnią środę Polski Związek Motorowy zawiesił gdański klub za nieuregulowanie jednej z rat (chodziło o kilka tysięcy zł), składających się na karę za sezon 2013, w którym Wybrzeże przekroczyło limit wydatków. Termin płatności mijał 30 sierpnia 2014 roku i nie został dotrzymany. Zawieszenie klubu skutkowało zakazem startów również w zawodach indywidualnych dla krajowych zawodników gdańskiej drużyny.

Kilka godzin przed mistrzostwami, Główna Komisja Sportu Żużlowego potwierdziła, iż zaległość została uregulowana, a zawieszenie zniesione. Pieszczek mógł wystartować, jednak w pięciu startach zdobył tylko 6 punktów, co dało mu 11. miejsce.

Tytuł mistrzowski zdobył Szymon Woźniak z I-ligowej Polonii Bydgoszcz. Drugi był Piotr Pawlicki z Fogo Unii Leszno, a trzeci Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów.

Młodzieżowe indywidualne mistrzostwa Polski: 1. Szymon Woźniak (Polonia Bydgoszcz) 14; 2. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) 13; 3. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) 11+3; 4. Tobiasz Musielak (Fogo Unia Leszno) 11+2; 5. Kacper Gomólski (Grupa Azoty Unia Tarnów) 10; 6. Adrian Cyfer (Stal Gorzów) 10; 7. Kamil Adamczewski (SPAR Falubaz Zielona Góra) 9; 8. Adrian Gała (Carbon Start Gniezno) 7… 11. Krystian Pieszczek (Renault Zdunek Wybrzeże) 6.