Wioślarstwo: cztery medale na Malcie

Wioślarze AZS AWFiS Gdańsk przywieźli cztery medale z mistrzostw Polski w Poznaniu na torze Malta. Złoto w dwójce bez sternika kategorii lekkiej zdobył Rafał Serwiak, płynący z Miłoszem Bernatajtysem z Lotto Bydgostii.

Srebro w tej konkurencji wywalczyli Bartosz i Patryk Pszczółkowscy, a brąz Dawid Kamiński. W jedynce mężczyzn trzeci był Mateusz Biskup.

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich wprowadził w tym roku nową formułę mistrzostw Polski seniorów. Podzielono je na dwa etapy. W pierwszym wioślarze rywalizowali w jedynkach i dwójkach. Dopiero na październik wyznaczono rywalizację dwójek podwójnych, czwórek i ósemek. Ma to na celu usprawnienie wyboru składu osad na zawody międzynarodowe.

AZS AWFiS Gdańsk w punktacji klubowej zajął drugie miejsce (132,5 pkt), za Lotto-Bydgostią (245 pkt), a przed AZS AWF Warszawa (117 pkt).