Warszawa służy Gdańskowi: Polonia ? Lechia 1:2

Po zwycięstwie nad Polonią, Lechia znów jest w czołówce tabeli Ekstraklasy. Zajmuje czwarte miejsce, ze stratą 5 punktów do lidera Jagiellonii.

Wyjazdy do Warszawy służą w tym sezonie biało-zielonym. Lechia pokonała kilka tygodni temu 3:0 Legię na Łazienkowskiej, a w niedzielę rozprawiła się z Polonią na Konwiktorskiej.

Oba gole strzelił napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej Abdou Razack Traore, z którym Lechia w tym tygodniu przedłużyła kontrakt - do końca 2012 roku. Pierwszy padł w 29. minucie, kiedy Traore dobijał z pola bramkowego strzał Pawła Buzały. Wcześniej ?Buzi" wygrał pojedynek z Piotrem Dziewickim, bramkarz Sebastian Przyrowski odbił piłkę przed siebie, akurat tam, gdzie czekał Traore.

Tuż po przerwie Polonia wyrównała, gdy Adrian Mierzejewski wykorzystał podanie Artura Sobiecha. Po 10 minutach Lechia znów prowadziła - Paweł Nowak został sfaulowany w polu karnym przez Pietrasiaka (żółta kartka), a Traore wykonując karnego poczekał, aż Przyrowski położy się i strzelił w środek bramki.

Polonia miała szanse, żeby doprowadzić do remisu. Krzysztof Bąk wybił piłkę z linii bramkowej, a Sebastian Małkowski w heroiczny sposób obronił atomowy strzał Teodorczyka. Dostał w głowę. Gola nie było, ale bramkarz Lechii długo dochodził do siebie. Lechia też miała swoje szanse, m.in. Paweł Nowak mógł ładnie zakończyć akcję Buzały i Traore, ale nie trafił w bramkę.

Po raz pierwszy od pierwszej minuty zagrał młody Jakub Popielarz i był to bardzo udany debiut. Jego koledzy z linii pomocy, Łukasz Surma i Paweł Nowak wypadli jak profesorowie.

Krótko po meczu, właściciel Polonii Józef Wojciechowski podjął decyzję, że wstrzymuje wypłaty pensji wszystkim piłkarzom oraz pracownikom swojego klubu. Nie wiadomo, na jak długo. Z ostatnich ośmiu meczów ligowych, Polonia 1 wygrała, 3 przegrała i 4 zremisowała.

Za tydzień Lechia gra na wyjeździe z doskonale spisującym się w Lidze Europejskiej Lechem, który w niedzielę przegrał z Ruchem Chorzów i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli! 20 listopada ostatni mecz jesieni w Gdańsku - z Widzewem Łódź.

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Traore (29), 1:1 Mierzejewski (46), 1:2 Traore (55, karny). Sędzia: Siejewicz (Białystok). Żółte kartki: Pietrasiak, Tosik (Polonia), Nowak, Kożans (Lechia).

Polonia: Przyrowski - Jodłowiec, Pietrasiak, Dziewicki (59, Tosik), Brzyski - Mierzejewski, Trałka, Andreu, Bruno (77, Teodorczyk) - Gołębiewski (64, Gancarczyk), Sobiech.

Lechia: Małkowski - Deleu, Bąk, Kożans, Wołąkiewicz - Surma, Nowak, Popielarz (80, Pietrowski) - Lukjanovs (41, Kaczmarek), Buzała (74, Dawidowski), Traore.