Unihokej: Energa Olimpia trzecia w Pucharze Europy

Po zwycięstwie nad drużyną ze Słowacji oraz dwóch porażkach z drużynami norweskimi unihokeistki Energi Olimpii Osowa zajęły trzecie miejsce w turnieju finałowym Pucharu Europy, który odbył się w norweskim Fredrikstad.

Po zwycięstwie nad drużyną ze Słowacji oraz dwóch porażkach z zespołami norweskimi unihokeistki Energi Olimpii Osowa zajęły trzecie miejsce w turnieju finałowym Pucharu Europy, który odbył się w norweskim Fredrikstad.

Startowało sześć ekip. W pierwszym meczu gdańska drużyna pokonała słowacki FBK Tvrdosin 7:5. Pierwsza tercja zakończyła się remisem 2:2, po dwóch było 5:3 dla Energi Olimpii. W trzeciej tercji Słowaczki doprowadziły do remisu, ale dwie ostatnie bramki zdobyły Anny: Romanowska i Szychta. Po tym spotkaniu Energa Olimpia zapewniła sobie co najmniej trzecie miejsce w turnieju. Mogło być już tylko lepiej.

Nie było. Gdańszczanki trafiły na dwie poważne norweskie przeszkody. Po pierwszej tercji meczu ze Sveivą IB Oslo jeszcze nie było źle (0:0), ale drugą część Norweżki wygrały 3:0, a ostatnią 2:0. W spotkaniu z Tunetem IBK było jeszcze gorzej, bo 0:8 (0:3, 0:4, 0:1). W finale Sveiva wygrała z Tunetem i zakwalifikowała się do Ligi Mistrzyń.

- Turniej w Fredrikstad pokazał nam, nad czym musimy jeszcze pracować. Brakowało przede wszystkim skuteczności, nasze strzały były zbyt lekkie i niecelne. Małym pocieszeniem był fakt, że w dwóch spotkaniach najlepszymi zawodnikami meczu wybierano bramkarki przeciwniczek. Po powrocie do Polski musimy skupić się na sile i szybkości – taką samokrytykę złożył trener Piotr Ludwichowski.