Trzeci raz mistrzynie

Unihokeistki Energi Olimpii Osowa Gdańsk po raz trzeci z rzędu zdobyły mistrzostwo Polski. W decydujących meczach z Absolwentem Siedlec emocji było co niemiara.

Unihokeistki Energi Olimpii Osowa Gdańsk po raz trzeci z rzędu zdobyły mistrzostwo Polski. W decydujących meczach z Absolwentem Siedlec emocji było co niemiara.

Zaczęło się od porażki 3:6 w Siedlcu. Złote medale zdobywa drużyna, która wygra w finale dwa spotkania, więc rywalizacja przeniosła się do Gdańska, bo Energa Olimpia zajęła pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej.

Pół minuty przed końcem sobotniego spotkania był remis 5:5. Wtedy szóstego gola dla gospodyń zdobyła Weronika Noga, ale 9 sekund później sędziowie przyznali rzut karny dla Absolwenta. Bramkarka Mariola Szarmach obroniła strzał i o tytule miał zadecydować niedzielny mecz.

Energa Olimpia przez cały czas musiała gonić. Przegrywała 0:1, 1:2, 2:3 i 3:4. Na 4:4 wyrównała Karolina Krawczyk i doszło do dogrywki. W 8. minucie złotego gola strzeliła Adrianna Kwiecińska.

Energa Olimpia Osowa Gdańsk ? Absolwent Siedlec 6:5 i 5:4 (1:2, 0:0, 3:2, dogrywka 1:0). Końcowy stan rywalizacji 2:1 i mistrzostwo dla Energi Olimpii.

Skład mistrzyń Polski: Mariola Szarmach, Katarzyna Tołysz, Weronika Noga, Hanna Samson, Monika Kraus, Julia Jurkowska, Weronika Ząbczyk, Maja Stenka, Karolina Krawczyk, Jagoda Wieczorek, Natalia Łęgowska, Irena Mroch, Adrianna Kwiecińska, Anna Romanowska.
Trenerzy: Bogdan Zajdziński, Paweł Ludwichowski, Piotr Ludwichowski.