Szermierka: juniorskie medale w Jerozolimie

Anna Szymczak zdobyła złoty medal, a Maciej Podralski srebrny w turniejach indywidualnych mistrzostw Europy juniorów młodszych (do lat 17) rozgrywanych w Jerozolimie. Oboje reprezentują klub UKS Atena Gdańsk.

Szymczak wygrała w finale z Rosjanką Martą Martianową 15:13, a Podralski przegrał z Francuzem Enguerandem Rogerem 14:15.

Szymczak i Podralski są absolwentami Gdańskiej Szkoły Floretu, gdzie byli prowadzeni przez duet trenerski: Katarzyna Zakrzewska i Adam Kaszubowski. Obecnymi ich trenerami są Longin Szmit (Szymczak) oraz Krzysztof Walka (Podralski). Złoto Anny Szymczak to pierwszy w historii polskiej szermierki złoty medal w mistrzostwach Europy juniorów młodszych we florecie kobiet.

Floret kobiet

Ćwierćfinały: Anna Szymczak (Polska) – Marie Duchesne (Francja) 15:8, Marta Martianowa (Rosja) – Julia Chrzanowska (Polska) 15:8, Aikaterini-Maria Kontochristopoulou (Grecja) – Honorine Millepied (Francja) 15:1, Meredith Guillaume (Francja) – Julia Walczyk (Polska) 15:13. Półfinały: Szymczak – Kontochristopoulou 15:7, Martianowa – Guillaume 15:3. Finał: Szymczak – Martianowa 15:13. Startowało 61 florecistek.

Floret mężczyzn

Ćwierćfinały: Enguerand Roger (Francja) – Sebastiano Bicego (Włochy) 15:10, Maciej Podralski (Polska) – Jose Charreu (Portugalia) 15:13, Maxime Tarasiewicz (Polska) – Daniel Kiss (Wielka Brytania) 15:14, Andrzej Rządkowski (Polska) - Iskander Achmietow (Rosja) 15:9. Półfinały: Roger – Rządkowski 15:14, Podralski – Tarasiewicz 15:8. Finał: Roger – Podralski 15:14. Startowało 69 florecistów.