Rugby na plaży: 3 razy Lechia

IV mistrzostwa Polski w rugby plażowym po raz kolejny odbyły się na gdańskich Stogach.

IV mistrzostwa Polski w rugby plażowym po raz kolejny odbyły się na gdańskich Stogach. Rugbiści R.C. Lechii Gdańsk w seniorach i juniorach oraz rugbistki Mario Ladies Lechia Gdańsk zdobyli złote medale.

Panowie w seniorach wygrali przed Arką Gdynia i AZS AWFiS Gdańsk.  W kategorii juniorów pewnie wygrała drużyna biało-zielonych, przed zespołem BBRC Łódź i Gorce Raba Niżna.

Wśród pań bezkonkurencyjne były Mario Ladies Lechia, które pokonały drużyny z Delia Atomówki BBRC Łódź i Czarne Pruszcz Gdański . W turnieju wystartowało ponad 30 drużyn, 500 zawodników i zawodniczek. Tegoroczne mistrzostwa odbywały się pod patronatem i były współfinansowane przez Miasto Gdańsk. Pogoda oraz atmosfera sportowej rywalizacji przyciągnęła na plażę kibiców z całej Polski.

Wyniki MP seniorów: 1. Lechia Gdańsk; 2. Arka Gdynia; 3. AZS AWFiS Gdańsk; 4. Ogniwo Sopot; 5.Tur Chojnice; 6. Flota Gdynia; 7. Skra Warszawa; 8. Alfa Bydgoszcz; 9. BBRC Łódź; 10. RC Częstochowa; 11. Frogs Warszawa.

MP seniorek: 1. Mario Ladies Lechia Gdańsk; 2. Delia Atomówki BBRC Łódź; 3. Czarne Pruszcz Gdański; 4. Ladies Frogs Warszawa; 5. RC Częstochowa.

MP juniorów: 1. Lechia Gdańsk; 2. BBRC Łódź; 3. Gorce Raba Niżna; 4. Tur Chojnice; 5. Ogniwo Sopot; 6. Alfa Bydgoszcz.

Juniorki (nieoficjalny turniej towarzyski): 1. Tur Chojnice2. Juniorki Ladies Lechia Gdańsk; 3. Atomówki Łódź.