Rugbiści znów złoci

Rugbiści Lechii po raz drugi z rzędu zostali mistrzami Polski w odmianie siedmioosobowej. W dwudniowym turnieju w Gdańsku biało-zieloni wyprzedzili piętnaście drużyn, a w meczu finałowym pokonali Orkan Sochaczew 17:5.

Lechia wygrała lekko, łatwo i przyjemnie. Punkty zdobyli Mateusz Zajkowski, Mariusz Wilczuk i Robert Kwiatkowski. Trener Grzegorz Kacała oszczędzał kilku zawodników, bo w przyszły weekend jego zespół czeka gra w półfinale mistrzostw Polski w odmianie piętnastosobowej. W meczu o brązowy medal Posnania pokonała AZS AWFiS Gdańsk 24:4.

Rugby siedmioosobowe jest dyscypliną olimpijską.

Skład mistrzów Polski: Piszczek, Narwojsz, Płonka, Zajkowski, Kuźmiński, Hedesz, Polianskij, Chaika, Kwiatkowski, Wilczuk, Lenartowicz, Wójcik.