Rugbiści Lechii wygrali na plaży

Lechia Gdańsk zdobyła mistrzostwo Polski w rugby plażowym. Drużyna Lechia Veterans wystartowała w turnieju amatorskim i zajęła trzecie miejsce. Dwudniowe zawody rozegrano w Sopocie.

W finale Lechia, grająca bez siedmiu reprezentantów Polski, pokonała Ogniwo Sopot. Brązowe medale zdobyli zawodnicy Skry Warszawa pokonując Arkę Gdynia.

W turnieju otwartym Lechia Veterans pokonali w meczu o trzecie miejsce Chaos Poznań.

Mistrzostwa Polski Mężczyzn: 1. RC Lechia Gdańsk; 2. Ogniwo Sopot; 3. Skra Warszawa.

Amatorzy: 1. Jastrzębie Deaf Rugby Wejherowo; 2. Tytan Gniezno; 3. RC Lechia Gdańsk Veterans.

Mistrzostwa Polski Kobiet: 1. Black Roses Posnania; 2. Delia Atomówki BBRC Łódź; 3. AZS AWF Haka Syrenki Warszawa.

Skład drużyny mistrzowskiej: Mariusz Wilczuk, Robert Kwiatkowski, Maciej Panasiuk, Piotr Piszczek, Patryk Narwojsz, Mateusz Zajkowski, Sebastian Beśka, Kewin Bracik, Arkadiusz Wenta, Rafał Lademann.

Skład drużyny amatorskiej: Maciej Bernat, Serge Bosca, Grzegorz Czapkowski, Wojciech Jeryś, Robert Jumas, Rafał Kochański, Paweł Lipkowski, Paweł Piekarek, Mariusz Niespodziany, Piotr Płoszaj, Tomasz Romanowicz, Łukasz Talaga.