Pływanie: mistrzostwa Gdańska w wieloboju na 50 metrów

209 pływaków i pływaczek w wieku 11 – 14 lat wzięło udział w XXIV Mistrzostwach Miasta Gdańska we Wszechstronnym Wieloboju Szybkościowym. Najwięcej medali, 36, wywalczyły dzieci trenujące w UKS Dwójka Morena Gdańsk.

Wszechstronny Wielobój Szybkościowy polega na tym, ze każdy pływak pokonuje jednego dnia dystans 50 metrów we wszystkich stylach: dowolnym, motylkowym, grzbietowym i klasycznym. Klasyfikacja odbywa się w poszczególnych rocznikach.

Na starcie 25-metrowej pływalni Dwójki Morena stanęli reprezentanci 11 klubów, w tym dwóch gdańskich: gospodarzy oraz Żabianki. Oprócz nich wystartowali zawodnicy z Gdyni, Rumi, Grudziądza, Słupska, Tczewa, Starogardu Gdańskiego, Lęborka, Kwidzyna i Chojnic.

W klasyfikacji medalowej zwyciężył UKS Dwójka Morena Gdańsk, z dorobkiem 10 złotych, 12 srebrnych i 14 brązowych medali. Drugi był TRI Team Rumia – 11 medali (7-0-4). Więcej medali, 17, zdobyła drużyna Żabianki Gdańsk, ale wśród nich był tylko 1 złoty (do tego 10 srebrnych i 6 brązowych) i dlatego drugi gdański klub sklasyfikowano dopiero na siódmym miejscu.

Indywidualnie najlepszy wynik zanotowała 13-letnia Klaudia Skibiak z Dwójki Moreny. 50 m st. dowolnym pokonała w czasie 29,14. Dało jej to 507 pkt. Wśród chłopców najszybszy był 14-letni Piotr Błański z Delfina Gdynia. Na 50 m st. dowolnym osiągnął czas 26,25 (462 pkt).