Piłka ręczna: wydarty remis

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk zdobyli pierwszy punkt w PGNiG Superlidze. Czerwono-biało-niebiescy zremisowali w Ergo Arenie z Zagłębiem Lubin 31:31, a ostatnie trzy bramki zdobył skrzydłowy Piotr Papaj.

Na początku spotkania zawodnicy Wybrzeża grali bardzo uważnie w obronie, a znakomicie w bramce spisywał się Sebastian Sokołowski, który przez 10 minut wpuścił zaledwie jedną bramkę. Potem było gorzej. Jeszcze w 17. min. gdańszczanie prowadzili 8:6, jednak później do głosu doszło Zagłębie. - Goście zdominowali nas podczas w ostatnich piętnastu minutach, nie radziliśmy sobie w obronie i w ataku. Uczymy się Superligipowiedział trener Damian Wleklak. Wynik do przerwy 13:17.

Początek drugiej połowy nadal należał do gości, którzy po czterech minutach prowadzili 21:14. Zabójczo skuteczny był Wojciech Gumiński, który w całym spotkaniu zdobył aż 14 bramek. Wtedy Wybrzeże się obudziło. Pięć minut przed końcem, po bramce Łukasza Rogulskiego, było już tylko 26:27.

Dwuminutową karę otrzymał Michał Bartczak z Zagłębia. Niestety, grając w przewadze, Wybrzeże straciło 3 bramki. Na dwie minuty przed końcem było 27:31 i tylko niepoprawni optymiści mogli liczyć na pozytywny finisz Wybrzeża. Udało się. Cztery bramki z rzędu oznaczały doprowadzenie do remisu. Trzy ostatnie akcje udanie kończył Piotr Papaj. Decydujące trafienie zadał cztery sekundy przed końcem.

- Taki remis bardzo cieszy. Wydarliśmy Lubinowi jeden punkt po ciężkiej walce. Mam nadzieję, że w tym sezonie będzie jak najmniej takich meczów. One męczą, ale z drugiej strony budują i to jest bardzo ważne - skomentował Łukasz Rogulski.

Wybrzeże Gdańsk – Zagłębie Lubin 31:31 (13:17)

Wybrzeże: Sokołowski, Chmieliński – Rogulski 7, Kondratiuk 4, Mogielnicki 4, Abram 3, Adamski 3, Papaj 3, Jasowicz 2, Sulej 2, Rakowski 2, Lijewski 1 oraz Prymlewicz, Kornecki, Nilsson.

Zagłębie: Małecki, Szamryło – Gumiński 14, Halilbegović 4, Stankiewicz 3, Marciniak 3, Bartczak 3, Rosiek 2, Czuwara 3 oraz Przysiek, Szymyślik, Paluch.