Piłka ręczna: sześciu startowało z Gdańska

Polska reprezentacja szczypiornistów zdobyła w Katarze brązowe medale mistrzostw świata. Sześciu zawodników grało w początkach kariery w Gdańsku.

W meczu o trzecie miejsce Polska pokonała po dogrywce Hiszpanię 29:28 (13:13, 24:24). Do remisu doprowadził w 59 minucie i 57 sekundzie meczu lewy rozgrywający Michał Szyba rzutem z dziewięciu metrów. W dogrywce decydujące dwie bramki zdobył środkowy Kamil Syprzak. W finale Francja wygrała z Katarem 25:22.

Skład reprezentacji Polski: Szmal, Wyszomirski, Wichary - Krajewski 1, Bielecki 1, Wiśniewski 4, B. Jurecki 2 (2), M. Jurecki 3, Grabarczyk, Jurkiewicz 1, Syprzak 6, Daszek 3, Szyba 8, Chrapkowski.

Szóstka - Mariusz Jurkiewicz, Piotr Grabarczyk, Piotr Wyszomirski, Michał Daszek, Robert Orzechowski i Piotr Chrapkowski – rozpoczynała wielkie kariery w Gdańsku, w Szkole Mistrzostwa Sportowego oraz AZS AWFiS.

Piłkarze ręczni, którzy grali w gdańskich klubach i zdobywali medale mistrzostw świata