Medale judoczek w Pucharze Europy

Trzy medale Pucharów Europy seniorów i juniorów w judo zdobyły zawodniczki AZS AWFiS Gdańsk.

Z zawodów seniorskiego Pucharu Europy, rozgrywanego w Londynie, Joanna Jaworska (ponad 78 kg) wróciła z brązem. Po pierwszej przegranej walce, gdańszczanka trafiła do repesaży, gdzie wygrała dwa kolejne pojedynki, z Holenderką Buseman i Niemką Mairhofer.

W Kownie walczyli juniorzy. Aleksandra Jabłońska (70 kg) wywalczyła srebrny medal, a Magdalena Miller (57 kg) brązowy.

Jabłońska pokonała reprezentantki Litwy, Rosji oraz Ukrainy i dotarła do finału, gdzie przegrała z Brytyjką Drysdale-Daley.

Miller wygrała pierwszą walkę z Brytyjką Caller i drugą, z Rosjanką Pasziną. W półfinale przegrała przez ippon z inną Rosjanką, Docenko, a w walce o trzecie miejsce pokonała Ukrainkę Chramową.