Lekkoatletyka: złoto Agnieszki Karczmarczyk

Na młodzieżowych mistrzostwach Europy w fińskim Tampere, 19-letnia Agnieszka Karczmarczyk, zawodniczka AZS AWFiS, zdobyła złoty medal w sztafecie 4x400 metrów.

Polki biegły w składzie: Małgorzata Hołub, Magdalena Gorzkowska, Agnieszka Karczmarczyk i Justyna Święty. Nasz zespół jeszcze na 100 metrów przed metą był na trzecim miejscu, za Francuzkami i Rumunkami. Imponujący atak Święty, brązowej medalistki w indywidualnym biegu na 400 metrów, wywołał entuzjazm kibiców. Polka wyprzedziła obie rywalki. Rumunki przegrały o ponad pół sekundy, a Francuzki o 1,5 sekundy.

Został pobity 14-letni rekord Polski U-23. Czas 3.29,74 jest lepszy od wskaźnika PZLA na mistrzostwa świata i być może sztafeta zostanie wysłana w sierpniu do Moskwy. Złoty medal jest pierwszym w historii startów polskiej sztafety kobiet 4x400 metrów na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Niespodzianką jest brak na podium Rosjanek, które w dziewięciu dotychczasowych edycjach mistrzostw zdobyły 6 złotych medali (w 1997 i 2001 złoto zdobywały Brytyjki).