Knop z bursztynowym floretem

Gdańszczanka Magdalena Knop wygrała w Gdańsku XVIII turniej o Bursztynowy Floret - drugie w tym sezonie zawody Pucharu Polski we florecie kobiet. Do półfinału awansowały wyłącznie zawodniczki Sietom AZS AWFiS Gdańsk.

Było to pierwsze zwycięstwo 32-letniej Knop w zawodach o Bursztynowy Floret. U progu sezonu ta zawodniczka znajduje się w bardzo dobrej formie. W inauguracyjnej imprezie Pucharu Polski, XIX Turnieju o Buzdygan Rektora AWFiS, który na początku stycznia także odbył się w Gdańsku, przegrała w finale 11:15 z Martyną Synoradzką (AZS AWF Poznań).

Tym razem Synoradzka dotarła tylko do ćwierćfinału, w którym uległa 11:15 Hannie Łyczbińskiej. W finale Knop pokonała 23-letnią Martę Łyczbińską. Startowało 61 florecistek.

Wyniki turnieju - ćwierćfinały: Magdalena Knop – Natalia Gołębiowska 15:5, Marta Łyczbińska - Karolina Chlewińska 9:8, Anna Rybicka (wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) 15:11, Hanna Łyczbińska (Sietom) - Martyna Synoradzka (AZS-AWF Poznań) 15:11.
Półfinały: Knop - Rybicka 15:8, Marta Łyczbińska – Hanna Łyczbińska 15:10.
Finał: Knop – M. Łyczbińska 15:9.

Kolejność: 1. Knop; 2. M. Łyczbińska; 3. Rybicka i H. Łyczbińska; 5. Jelińska; 6. Chlewińska; 7. Synoradzka ; 8. Gołębiowska… 10.Emilia Rygielska (Sietom), 11. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk), 12. Monika Paliszewska, 13. Zuzanna Sobczak, 15. Katarzyna Gutowska (wszystkie Sietom).