Judo: Pogorzelec mistrzynią Polski

Daria Pogorzelec (SGKS Wybrzeże Gdańsk) została mistrzynią Polski w judo w kategorii 78 kg podczas zawodów w Kielcach. Ogółem gdańszczanie zdobyli na mistrzostwach 8 medali, a zawodniczki AZS AWFiS były trzecie w konkursie drużynowym.

Pogorzelec stoczyła w Kielcach pięć walk – wszystkie wygrała łatwo przed czasem. W finale spotkała się z Paulą Kułagą, rzuciła ją na wazari, a potem przeszła do skutecznego trzymania. W najbliższy weekend Daria startuje w Zagrzebiu w zawodach Grand Prix, gdzie będzie się starała zebrać kolejne punkty do rankingu, potrzebne do zdobycia kwalifikacji olimpijskiej. W czerwcu czeka ją najlepiej punktowany turniej Masters, a w sierpniu mistrzostwa świata.

Srebrne medale zdobyli Kielcach: Karolina Tałach (SGKS Wybrzeże, 63 kg), Katarzyna Furmanek (AZS AWFiS, ponad 78 kg), Jakub Zarzeczny (SGKS Wybrzeże, 100 kg) i Damian Nasiadko (SGKS Wybrzeże, ponad 100 kg). Brąz przypadł: Joannie Jaworskiej (AZS AWFiS, ponad 78 kg), Tomaszowi Domańskiemu (AZS AWFiS, 100 kg) oraz Tomaszowi Tałachowi (SGKS Wybrzeże, ponad 100 kg).

Nie mieli szczęścia w walkach finałowych Karolina Tałach i Damian Nasiadko. Tałach przegrała z Agatą Ozdobą na kary udzielane przez sędziów za pasywność 1:2, to samo Nasiadko, który walczył z Maciejem Sarnackim.

Brązowa drużyna AZS AWFiS wystąpiła w składzie: Zuzanna Pawlikowska, Magdalena Miller, Anna Isenko, Aleksandra Jabłońska, Barbara Lichońska, Katarzyna Furmanek, Joanna Jaworska.