Hokeistki Stoczniowca mistrzyniami Polski

2:1 wygrały hokeistki Stoczniowca Gdańsk z Unią Oświęcim w drugim meczu finałowym mistrzostw Polski i zdobyły tytuł. Decydujący gol padł w 64. minucie, chwilę przed końcem dogrywki.

Spotkanie w hali Olivia obejrzało 750 kibiców. Gdańskie zawodniczki przystępowały do niego z prowadzeniem 1:0, ponieważ tydzień wcześniej pokonały Unię w Oświęcimiu 6:5. W finale mistrzostw Polski gra się do dwóch zwycięstw, więc wygrana sobotę dawała Stoczniowcowi złote medale.

Pierwszego gola, 46 sekund przed zakończeniem pierwszej tercji, zdobyła dla gospodyń 15-letnia Ukrainka Tetiana Onyszczenko. W drugiej tercji nie padła ani jedna bramka, a w trzeciej do odrobienia straty poważnie zabrała się Unia. Udało się w 54. minucie – do siatki trafiła Katarzyna Frąckowiak.

Sędziowie zarządzili dogrywkę. W 64. minucie krążek, po podaniu Joanny Detmer, znalazł się przy kiju Aleksandry Bereckiej. Po chwili wylądował w bramce Unii. Na lodzie i na trybunach zapanowała euforia.

Gdańskie hokeistki sięgnęły po tytuł pierwszy raz w historii. Rok temu zajęły czwarte miejsce.

Skład mistrzyń Polski

Bramka: Agata Kosińska, Dagmara Kulaszewicz;

Obrona: Joanna Detmer, Katarzyna Kasprzycka, Małgorzata Nowak, Renata Tokarska, Sylwia Wnuczko;

Atak: Katarzyna Hermann, Aleksandra Berecka, Marta Bigos, Aneta Błaszak, Katarzyna Byczkowska-Bodusz, Dorota Ciunajcis, Aleksandra Hintzke, Agata Moga, Magdalena Obłońska, Tetiana Onyszczenko, Aleksandra Piekur, Joanna Rykaczewska, Alicja Siejka.

Trener: Henryk Zabrocki.