Gimnastyka: Medalowe żniwo zawodników AZS AWFiS na mistrzostwach Polski

Gimnastycy AZS AWFiS Gdańsk zdominowali rywalizację w kategorii seniorów i młodzieżowców na indywidualnych mistrzostwach Polski, które odbyły się w Zabrzu. Zdobyli 14 medali, w tym te najważniejsze – w wieloboju.

Po 10 latach tytuł w wieloboju wrócił do AZS AWFiS Gdańsk, mistrzem Polski został Łukasz Borkowski. Drugie miejsce przypadło Sebastianowi Gawrońskiemu (również AZS AWFiS Gdańsk).

W finałach na przyrządach medale zdobyli: Łukasz Borkowski - pierwsze miejsce w ćwiczeniach wolnych, trzecie miejsce na koniu z łękami, Patryk Rabstajn - pierwsze miejsce na koniu z łękami, drugie miejsce w ćwiczeniach na drążku, Sebastian Gawroński – zwycięstwa w ćwiczeniach na kółkach i na poręczach, Marek Łyszczarz – złoto w skoku przez stół gimnastyczny, Adrian Łopatyński - trzecie miejsce na drążku.

W kategorii seniorów zawodnicy gdańskiego klubu zdobyli 11 medali, w tym sześć złotych.

W kategorii młodzieżowca trzy medale zdobył Patryk Stencel - wielobój, ćwiczenia wolne oraz skok.