Gimnastyka: Marek Łyszczarz zdobył Puchar Świata w skoku

Gimnastyk Marek Łyszczarz (AZS AWFiS Gdańsk) po raz drugi z rzędu zdobył Puchar Świata w skoku. W kończących sezon zawodach w chorwackim Osijeku był piąty.

W kwalifikacjach Łyszczarz zajął drugie miejsce – 14,600 pkt, przegrywając tylko z Wietnamczykiem Nguyenem Ha Thanhem – 14,700. W finale Polak zepsuł drugi skok, wyszedł poza linię lądowania i z 3. miejsca po pierwszym skoku spadł na 5. Wygrał Ha Thanh, który w końcowej klasyfikacji PŚ uplasował się za Łyszczarzem.

Za zwycięstwo Polak dostał okazały puchar. Niestety, gimnastyk za zdobycie Pucharu Świata nie otrzymuje nagrody pieniężnej.

Skok mężczyzn w Osijeku: 1. Nguyen Ha Thanh (Wietnam) 15,013; 2. Paweł Bulauski (Białoruś) 14,763; 3. Tomi Tuuha (Finlandia) i Hoang Cuong (Wietnam) 14,550; 5. Marek Łyszczarz (Polska) 14,448; 6. Kaneko Kenzo (Japonia) 14,375.

Klasyfikacja końcowa Pucharu Świata w skoku: 1. Marek Łyszczarz (Polska) 81 pkt; 2. Nguyen Ha Thanh (Wietnam) 75; 3. Jacob Dalton (USA) 60; 4. Igor Radiwiłow (Ukraina) i Hak Seon Yang (Korea) 50; 6. Vitalijs Kardasovs (Łotwa) 48.

Gdański gimnastyk wystartuje teraz na mistrzostwach świata, które w dniach 30 września – 6 października odbędą się w belgijskiej Antwerpii. Finał skoku zaplanowano na ostatni dzień mistrzostw.