Floret kadetek: dwa medale Szymczak

16-letnia florecistka Anna Szymczak z UKS Atena Gdańsk zdobyła w Budapeszcie brąz indywidualnie oraz srebro w drużynie na mistrzostwach Europy kadetów.

16-letnia florecistka Anna Szymczak z UKS Atena Gdańsk zdobyła w Budapeszcie brąz indywidualnie oraz srebro w drużynie na mistrzostwach Europy kadetów.

W walkach eliminacyjnych Szymczak pokonała Noę Haninę (Izrael) 15:4 i Darię Owieczkinę (Rosja) 15:14. Do ćwierćfinału awansowały wszystkie cztery Polki, które wystartowały w zawodach. Biły się między sobą, co zagwarantowało im dwa medale.

Szymczak zmierzyła się ze starszą o rok Sandrą Sulik z Torunia. Florecistka UKS Atena wygrała 15:14 i zapewniła sobie brązowy medal. W półfinale uległa 5:15 późniejszej mistrzyni, Węgierce Viktorii Mesteri-Schuel.

W konkursie drużynowym Polki (Anna Szymczak, Martyna Długosz, Julia Chrzanowska, Sandra Sulik) wygrały z Grecją 45:39 i Rumunią 35:30, a w finale przegrały z Węgierkami 42:45, choć po walce Szymczak prowadziły 28:25.

W turnieju kadetów gdański floret reprezentował Maciej Podralski. Zawodnik UKS Atena uległ w 1/16 finału swojemu koledze z reprezentacji Ludwikowi De Bazelaire (AZS AWF Warszawa) 11:15 i został sklasyfikowany na 26. miejscu.

W poniedziałek rozpoczynają się, także w Budapeszcie, mistrzostwa Europy juniorów. Wystartuje ponownie Szymczak, Gdańsk reprezentować będą również przedstawiciele Sietom AZS AWFiS: Natalia Gołębiowska i Krystian Gryglewski.