Dwa gole Traore i Lechia wygrywa

Awans na czwarte miejsce w tabeli Ekstraklasy ? taka jest nagroda za dobrą grę Lechii w ostatnich 20 minutach meczu z Polonią Bytom.

Awans na czwarte miejsce w tabeli Ekstraklasy ? taka jest nagroda za dobrą grę Lechii w ostatnich 20 minutach meczu z Polonią Bytom.

Przez 70 minut na boisku przy Traugutta kompletnie nic się nie działo. Lechia łatwo dawała sobie radę w obronie z rachitycznymi napastnikami z Bytomia, ale w ataku był chaos. Drużynę pchał do przodu jak umiał Abdou Razack Traore, problem w tym, że nikt mu nie towarzyszył. Ivans Lukjanovs potykał się o własne nogi, w bramkę nie trafiał Bedi Buval, brakowało wsparcia bocznych obrońców.

Dopiero Tomasz Dawidowski, który zmienił bezbarwnego Kamila Poźniaka, wniósł wiatr. Najpierw pokłócił się z sędzią, domagając się odgwizdania faulu na Traore (żółta kartka), potem dał się przewrócić w polu karnym Mateuszowi Żytce i był karny, wykorzystany przez Traore, a na koniec podał do Traore tak, że ten nie miał kłopotu ze strzeleniem swojego drugiego gola.

Lechia ? jak mawiał niezapomniany Jan Ciszewski ? wróciła z dalekiej podróży. Długo wydawało się, że trzeci mecz w 2011 roku znów zakończy się bezbramkowym remisem. Jednak w końcu udało się przełamać niemoc. Lechia jest już czwarta w tabeli, traci do Wisły 6 punktów, a do Legii i Jagiellonii ? 4.

Teraz pora na ciąg dalszy. Przed biało-zielonymi dwa ważne mecze z Jagiellonią w Białymstoku. 12 marca ? spotkanie ligowe, a 16 marca ? rewanż w ćwierćfinale Pucharu Polski (w Gdańsku było 0:0). Następny występ przy Traugutta dopiero 2 kwietnia z Bełchatowem.

Lechia Gdańsk - Polonia Bytom 2:0 (0:0)

Bramki: A. Traore ? 2 (76, karny i 89). Żółte kartki: Dawidowski (Lechia), Jarecki, Hanek (Polonia). Sędziował: Lyczmański (Bydgoszcz). Widzów: 6370.

Lechia: Małkowski - Pietrowski, Bąk, Vućko, Hajrapetjan - Nowak, Surma, Poźniak (57, Dawidowski) ? Lukjanovs (66, Bajić), Buval, Traore (90+2, Deleu).

Polonia: Kiełpin - Chomiuk, Hanek, Żytko, Telichowski ? Dziewulski (83, Wojsyk), Tymiński - Radzewicz, Kobylik, Jarecki (69, Barcik) ? Podstawek (56, Trytko).