Anna Rybicka najlepsza z Polskiej reprezentacji w ME

Anna Rybicka zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk zajęła dziewiąte miejsce w indywidualnych walkach Mistrzostw Europy seniorów.

Anna Rybicka zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk zajęła dziewiąte miejsce w indywidualnych walkach Mistrzostw Europy seniorów.  Anna  była najlepsza w klasyfikacji  pośród polskich florecistek, tym samym potwierdziła, że zasługuje na miejsce w ekipie olimpijskiej. Turniej indywidualny Mistrzostw Europy zdominowały Rosjanki.Złoty medal zdobyła Inna Derigłazowa (Rosja), pokonując w finale swoją koleżankę z reprezentacji Kamillę Gafurcjanową ( 15:8). Brązowe medale wywalczyły Larysa Korobeinikowa( Rosja )  i  Arianna  Errigo ( Włochy). Zawodniczki walczyły w turnieju o jak najlepszą lokatę, aby poprawić swoją pozycję w światowym rankingu, która będzie podstawą do rozstawienia w turnieju olimpijskim w Londynie.

Wyniki: Ćwierćfinały: Inna Derigłazowa – Aida Szanajewa (obie Rosja) 15:8;Kamilla Gafurcjanowa (Rosja) – Ysora Thibus (Francja) 15:11;Larysa Korobeinikowa (Rosja) – Elisa Di Francisca (Włochy) 15:11;Arianna Errigo – Valentina Vezzali (obie Włochy) 15:6;Półfinały:Derigłazowa – Errigo 15:14;Gafurcjanowa – Korobeinikowa 15:8;Finał:Derigłazowa – Gafurcjanowa 15:8 Kolejność:1. Inna Derigłazowa (Rosja);2. Kamilla Gafurcjanowa ( Rosja);3. Larysa Korobeinikowa (Rosja);3. Arianna Errigo( Włochy);5. Elisa Di Francisca (Włochy);6. Aida Szanajewa (Rosja);7. Valentina Vezzali (Włochy);8. Ysora Thibus (Francja);9. Anna Rybicka (Sietom AZS AWFiS Gdańsk);10. Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań);17. Małgorzata Wojtkowiak (AZS AWF Poznań);27. Sylwia Gruchała (AZS AWF Warszawa):Startowało 40 zawodniczek