We wtorek, 12 marca, w Ratuszu Głównego Miasta rozdano sportowe nominacje stypendialne Miasta Gdańska na 2013 rok. Otrzymało je 43 zawodników.
Warunki, które sportowiec musi spełnić, by otrzymać stypendium, określa corocznie w uchwale Rada Miasta. Najwyższe stypendium (2000 zł brutto) zostało przyznane trzem sportowcom. 1700 złotych brutto przyznano sześciu zawodnikom. Wszyscy pozostali będą otrzymywać po 1300 zł brutto. Na wydatki stypendialne przeznaczono w budżecie Miasta Gdańska 750 tys. złotych.
Lista stypendystów gdańskich na 2013 rok:
1. Borchardt Przemysław, wioślarz AZS AWFiS, mistrz Polski seniorów w czwórce wagi lekkiej;
2. Buczek Grzegorz, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym;
3. Bukhalo Yuriy, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym;
4. Chlewińska Karolina, florecistka AZS AWFiS, 5. miejsce drużynowo na IO w Londynie;
5. Domański Tomasz, judoka AZS AWFiS, 2. miejsce na ME juniorów (do l. 23), mistrz Polski seniorów kat. open;
6. Furmanek Katarzyna, judoczka AZS AWFiS, 3. miejsce na ME juniorów (do l. 23), mistrzyni Polski seniorek 78 kg;
7. Glonek Radosław, szermierz AZS AWFiS, 5. miejsce na ME seniorów (indywidualnie i drużynowo);
8. Godek Jarosław, wioślarz AZS AWFiS, 5. miejsce na ME seniorów w czwórce bez sternika;
9. Gorczyca Przemysław, pływak AZS AWFiS, mistrz Polski seniorów na 50 m st. klas.;
10. Gryglewski Krystian, florecista AZS AWFiS, 3. miejsce na ME juniorów (drużynowo);
11. Hebda Tomasz, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym;
12. Hedesz Karol, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym;
13. Jabłoński Tomasz, pięściarz SAKO, mistrz Polski seniorów w wadze średniej (75 kg);
14. Janda Piotr, florecista AZS AWFiS, 3. miejsce na ME juniorów (drużynowo);
15. Janeczko Rafał, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym;
16. Janik Igor, oszczepnik AZS AWFiS, 6. miejsce na ME, mistrz Polski seniorów;
17. Jankowski Miłosz, wioślarz AZS AWFiS, 2. miejsce na MMŚ w dwójce podwójnej wagi lekkiej;
18. Jurkowski Piotr, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym;
19. Kawiecki Paweł, florecista AZS AWFiS, 5. miejsce na ME seniorów (drużynowo), mistrz Polski seniorów;
20. Klawiter Paulina, lekkoatletka AZS AWFiS, mistrzyni Polski w sztafecie 4x100 m;
21. Kołodziński Paweł, żeglarz AZS AWFiS, mistrz Polski w klasie 49er;
22. Korol Adam, wioślarz AZS AWFiS, 6. miejsce na igrzyskach w Londynie w czwórce podwójnej;
23. Kwiatkowski Robert, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym;
24. Leszczyńska Zuzanna, lekkoatletka AZS AWFiS, mistrzyni Polski w sztafecie 4x100 m
25. Łyczbińska Hanna, florecistka AZS AWFiS, mistrzyni Europy juniorów indywidualnie i drużynowo;
26. Łyczbińska Marta, florecistka AZS AWFiS, wicemistrzyni Europy juniorów indywidualnie, złoty medal w turnieju drużynowym;
27. Łyszczarz Marek, gimnastyk sportowy AZS AWFiS, mistrz Polski seniorów w skoku;
28. Majcher Cyprian, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym;
29. Myszka Piotr, żeglarz AZS AWFiS, brązowy medalista ME w klasie RS:X;
30. Osmański Paweł, szermierz AZS AWFiS, brązowy medalista ME juniorów (drużynowo);
31. Pawlikowska Zuzanna, judoczka AZS AWFiS, mistrzyni Polski seniorów w wadze 52 kg;
32. Piszczek Piotr, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym;
33. Płonka Marek, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym;
34. Przybytek Łukasz, żeglarz AZS AWFiS, mistrz Polski w klasie 49er;
35. Rybicka Anna, florecistka AZS AWFiS, 4. miejsce na ME seniorów (drużynowo);
36. Rygielska Emilia, florecistka AZS AWFiS, mistrzyni Europy juniorów w drużynie;
37. Serwiak Rafał, wioślarz AZS AWFiS, mistrz Polski seniorów w czwórce wagi lekkiej;
38. Sobczak Daniel, wioślarz AZS AWFiS, mistrz Polski seniorów w czwórce wagi lekkiej;
39. Szpręgiel Łukasz, wioślarz AZS AWFiS, mistrz Polski seniorów w czwórce wagi lekkiej;
40. Wantoch-Rekowski Dariusz, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym;
41. Wesołowska Katarzyna, lekkoatletka AZS AWFiS, mistrzyni Polski w sztafecie 4x100 m
42. Wiaderek Piotr, lekkoatleta AZS AWFiS, 4. miejsce na ME, mistrz Polski w biegu na 400 m;
43. Wilczuk Mariusz, rugbista RC Lechii, mistrz Polski w rugby 7-osobowym.
k.g.