
W drugim naborze do Gdańskiego Stypendium Kulturalnego wpłynęły 162 wnioski. Wsparcie otrzymało 39 osób, których projekty ujęte we wnioskach Komisja Stypendialna uznała za najatrakcyjniejsze.
O stypendium mogły ubiegać się osoby zajmujące się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury, mieszkające i płacące podatki w Gdańsku. Miesięczna wartość wsparcia w 2025 roku to 4666 zł brutto. Będzie ono wypłacone w miesięcznych transzach. Najkrótszy okres przyznanego stypendium w II naborze to 1 miesiąc – najdłuższy to 4 miesiące.
Szczegółowy wykaz przyznanych stypendiów w II naborze 2025 roku:
Wykaz Stypendystów_2025_II edycja_Gdańskie Stypendium Kulturalne Fundusz Twórczy (249.66 KB, pdf)
















![Zdjęcie przedstawia strażaka siedzącego w kabinie czerwonego wozu pożarniczego marki Iveco Eurocargo i wykonującego gest pozdrowienia ręką. Na drzwiach pojazdu wyraźnie widoczny jest numer operacyjny 302[G]51, a nad dachem kabiny zamontowano niebieską sygnaturę świetlną oraz fragment drabiny mechanicznej.](220x0/download/2026-05/274716.jpg)



