Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska 2017

A
A

Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska 2017

I EDYCJA 2017

Lp.

Imię i nazwisko

Tytuł projektu

Kwota przyznana

1.

Maria BERNOLAK-SZCZYPIOR

"Dla Was piszę" - teksty piosenek i wiersze Zbigniewa Bernolaka

4 000,00 zł

 2.

Zbyszek DYMARSKI

Napisanie, zredagowanie i wydanie książki pod tytułem "Człowiek i miasto". Gdańszczanie między starą a nową tożsamością"

3 000,00 zł

 3.

Daniel EGIELMAN

Nagranie i wydanie debiutanckiej płyty

4 000,00 zł

4.

Agata GREGORKIEWICZ

Ogród braci Kerlów

4 000,00 zł

5.

Magdalena JĘDRA

Realizacja spektaklu tańca pt. "Królestwo" (trio). Laboratorium choreograficzne

4 000,00 zł

6.

Aleksander JUREWICZ

Praca nad książką pt. "Książka na pożegnanie"

3 000,00 zł

7.

Łukasz JUŹKO

Nagranie i wydanie debiutanckiej płyty jazzowej "Łukasz Juźko Quartet - First Breath"

4 000,00 zł

8.

Marcin KALIŃSKI

Realizacja projektu fotograficznego "Sniło. Obrazy nieświadome"

2 000,00 zł

9.

Andrzej KARMASZ

Przygotowanie publikacji "Happens Elswhere"

2 000,00 zł

10.

Ziemowit KLIMEK

Nagranie płyty Ocelot of Salvation zespołu Immprtal Onion

1 500,00 zł

11.

Lucyna KOŚCIŃSKA-PYTEL

Scenopis filmu fabularnego pt. "Zofia"

5 000,00 zł

12.

Małgorzata KRAKOWIAK

Wystawa indywidualna obiektów tkackich pt. "Biologia świadomości"

2 000,00 zł

13.

Artur KRÓL

Skomponowanie i nagranie autorskiego materiału pod roboczym tytułam "War on want"

3 000,00 zł

14.

Michał MAZURKIEWICZ

Rekonstrukcja grafiki 2 murali Rafała Roskowińskiego z murów Stoczni Gdańskiej

1 500,00 zł

15.

Anna MIKOLON

Zygmunt Noskowski -Piano Works 3

4 000,00 zł

16.

Piotr NIKLAS

Refleksje na temat człowieka

1 000,00 zł

17.

Edward Kacper OŁOWSKI

Stare Brzeźno i Nowy Port

2 000,00 zł

18

Piotr PAWLAK

Wydanie płyty CD zespołu RITO

2 500,00 zł

19.

Łukasz RUDZIŃSKI

Krystyna Łubieńska, Pocztówki z przeszłości

3 000,00 zł

20.

Maciej SALAMON

Wydanie trzeciej płyty zespołu Nagrobki

3 000,00 zł

21.

Anna SOBECKA-WAŚKIEWICZ

Zredagowanie i wydanie książki pod roboczym tytułem "ANDRZEJ"

3 000,00 zł

22.

Tomasz SOWIŃSKI

Tomek Sowiński - Collective Quartet

2 000,00 zł

23.

Filip SZAŁASEK

Opracowanie redakcyjne i graficzne książki "Nagrania terenowe (field recordings)”

4 000,00 zł

24.

Tomasz SZWELNIK

Nagranie muzyki do spektaklu "WHITE DREAM"

2 000,00 zł

25.

Tomir ŚPIOŁEK

Nagranie płyty Ocelot of Salvation zespołu Immprtal Onion

1 500,00 zł

26.

Andrzej TARANEK

Krajobraz Gdańska. Wystawa grafiki i rysunku Andrzeja Taranka

2 500,00 zł

27.

Magdalena UBYSZ

Tytuł roboczy: "Berlinka (Reichsautobahn Berlin - Konigsberg) - na dokumentację fotograficzną i zebranie materiałów do książki fotograficznej

1 000,00 zł

28.

Wojciech WARMIJAK

Nagranie płyty Ocelot of Salvation zespołu Immprtal Onion

1 500,00 zł

29.

Katarzyna WARZECHA

Postprodukcja filmu pod roboczym tytułem "Iga"

5 500,00 zł

30.

Agnieszka WOŁODŹKO

Publikacja książki "Spotkania i mikroutopie. Sztuka partycypacyjna w Skandynawii"

7 000,00 zł

31.

Jakub WÓJCIK

Dofinansowanie nagrania płyty w profesjonalnym "Quality Studio" w Warszawie o roboczym tytule: "Kuba Wójcik's Threak"

4 000,00 zł

32.

Paweł WYBORSKI

Ikonopejzaże i Ikonomaterie: Dwie indywidualne wystawy malarstwa Pawła Wyborskiego (Galeria Spodki - Białystok i Galeria Zamkowa, Lubin) wraz z drukiem folderów promocyjnych

1 000,00 zł

33.

Danuta ZAWADA

Bajki barokowe - mix, mastering i projekt graficzny okładki i folderu płyty

2 000,00 zł

II EDYCJA 2017

Lp.

Imię i nazwisko

Tytuł projektu

Kwota przyznana

1.

Michał BĄK

Realizacja i wydanie płyty - Michał Bąk Quartetto

3 000,00 zł

2.

Danuta CHMIELEWSKA

INCLINATION

2 000,00 zł

3.

Gabriela DANIELEWICZ

Studentki Polki w Technische Hochschule w Wolnym Mieście Gdańsku

2 000,00 zł

4.

Marta HANSDCHKE

Brzuch Matki Boskiej

4 000,00 zł

5.

Paweł IWANIAK-DUCZMAL

Instalacja dźwiękowa w otoczeniu Młyna Prochowego w Gdańsku Oliwie i produkcja autorskiej płyty stanowiącej rejestrację wydarzenia

6 000,00 zł

6.

Maciej JARCZYŃSKI

"Stworzenie". Segment: animacje

7 000,00 zł

7.

Alicja KARSKA

ALBUM (tytuł roboczy)

3 000,00 zł

8.

Barbara KAWA

Nagranie płyty Basi Kawy

3 000,00 zł

9.

Henryka KINASZEWSKA

Pomnik - Lenarciak i inni

8 000,00 zł

10.

Jakub KNERA

Opracowanie antologii 100 najważniejszych wydawnictw trójmiejskich w latach 1980-2010

3 000,00 zł

11.

Katarzyna KORCZAK

Wydanie i promocja książki złożonej z 20 reportaży pod roboczym tytułem: "Dawni i powojenni gdańszczanie. Ślad". Podsumowanie 10 lat mojej pracy

4 000,00 zł

12.

Dorota NIEZNALSKA

Wystawa indywidualna pt.: "Kolekcja Institut fur Deutsche Ostarbeit" w Gdańskiej Galerii Fotografii, Oddziału Muzeum Narodowego w Gdańsku

6 000,00 zł

13.

Jan NIŻNIKIEWICZ

"Znamię bestii" tytuł roboczy"

2 000,00 zł

14.

Paweł NOWICKI

Wydanie płyty Paweł Nowicki 3 City Ensmble z autorską muzyką kameralną w wytwórni Requiem Records

5 000,00 zł

15.

Grażyna RIGALL

Stworzenie teledysku do utworu "Kosmiczna karetka" techniką tradycyjnej animacji poklatkowej

3 000,00 zł

16.

Karol SCHWARZ

HH50+ / Trójmiejska Scena Hip-Hop 50 +

3 500,00 zł

17.

Szymon SZYSZKO

"Tusz na papierze" - przygotowanie wystawy intermedialnej (malarstwo i druk publikacji)

5 000,00 zł

18

Olena ULIANOVA

Pisanie praktycznej "how-to" książki "Art of the leaves. Sustaiable eco-design. Trees in Gdańsk"

7 100,00 zł

19.

Aleksandra WENT

ALBUM (tytuł roboczy)

3 000,00 zł

20.

Anna WILCZEWSKA

Nagranie i wydanie płyty CD Dźwięki Północy (The Sounds of the North)

4 000,00 zł

21.

Paweł ZAGAŃCZYK

Koncert jubileuszowy Gdańska Sztuka Interpretacji Muzyki Akordeonowej X edycja

5 000,00 zł

III EDYCJA 2017

Lp.

Imię i nazwisko

Tytuł projektu

Kwota przyznana

1.

Kamila Chomicz

Aktywistki Miejskie

2 000,00 zł

2.

Hanna Gąsiorowska

"Uśmiech z Gdańska" - realizacja cyklu malarskiego "Zima/Lato" wraz z wystawami

1 000,00 zł

3.

Stanisław Gierada

Wystawa retrospektywna 50 lat pracy twórczej: wystawa tematyczna "Ku wolności" oraz wystawa dorobku artystycznego

5 000,00 zł

4.

Piotr Kowalkowski

Tubicinatores Gedanenses - Intimo e con Tutti - nagranie płyty CD. Muzyka przeznaczona na zespół trąbek historycznych i orkiestrę z XVII i XVIII wieku pochodząca ze zbiorów gdańskich, ogólnopolskich i europejskich

5 000,00 zł

5.

Kora Kowalska

"Rzeczy" - etap 2: przygotowanie materiału olfaktorycznego do publikacji wielozmysłowej o przedmiotach

1 000,00 zł

6.

Aleksandra Kotarska

Atrapy 2

1 000,00 zł

7.

Katarzyna Marciniak

"Dotyk natury" wystawy indywidualne artystycznej tkaniny jedwabnej

1 200,00 zł

8.

Emil Miszk

Tubicinatores Gedanenses - Intimo e con Tutti - nagranie płyty CD. Muzyka przeznaczona na zespół trąbek historycznych i orkiestrę z XVII i XVIII wieku pochodząca ze zbiorów gdańskich, ogólnopolskich i europejskich

5 000,00 zł

9.

Teresa Płotkowiak

Panta Rhei | wystawa indywidualna

1 000,00 zł

10.

Edyta Rembała

Scenariusz filmu fabularnego pt. "Bastiony"

12 000,00 zł

11.

Margarita Staszulonok

Inkluzje Gdańskie

1 000,00 zł

12.

Jan Szczypka

Wystawa indywidualna z okazji 30-lecia mojej pracy twórczej

4 000,00 zł

13.

Stefan Wesołowski

"Msza Serafinów" - zbiór pieśni napisanych dla gdańskiego klasztoru oo. Dominikanów w latach 2001-2004

6 000,00 zł

14.

Marcin Zawicki

ontologia widzialności

1 000,00 zł