Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska 2018

A
A

Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska 2018

I EDYCJA 2018

Lp.

Imię i nazwisko

Tytuł projektu

Kwota przyznana

1.

Karolina ADAMIAK-PRUŚ

Debiutancka płyta Chóru No Saints

4 200,00 zł

2.

Beata Ewa BIAŁECKA

Beata Ewa Białecka. Ave Kobieta / Ave Woman

5 000,00 zł

 3.

Piotr BORLIK

Napisanie i wydanie książki pt. "Wzgórze Sierot"

3 000,00 zł

4.

Wojciech CHMIELEWSKI

Nagranie albumu muzycznego pt. KHAAS (ख़ास)

3 500,00 zł

5.

Stanisław DANIELEWICZ

Napisanie scenariusza widowiska muzycznego SWINGULANSE (tytuł roboczy) wystawionego z udziałem orkiestry Jan Konop Big-Band, solistów i tancerzy

12 000,00 zł

6.

Adam DERESZKIEWICZ

Wystawa fotograficzna 'Achromatografie'

1 500,00 zł

7.

Olga DĘBICKA

Napisanie książki: "Reportaże podróżnicze z National Geographic"

3 000,00 zł

8.

Jarosław FIGURA

"Epitafium dla Piotra S"

2 000,00 zł

9.

Kacper GORCZYCA

Woda na medal

2 000,00 zł

10.

Bogusław Franciszek GÓRECKI

Bogusław Franciszek Górecki - wystawa jubileuszowa z katalogiem

3 500,00 zł

11.

Agata GREGORKIEWICZ

"Konstelacje"

6 000,00 zł

12.

Marcin JACOBSON

"Gdańsk - Spacer z Willerem w czasie i przestrzeni"

3 000,00 zł

13.

Jarosław JANISZEWSKI

TAG

4 000,00 zł

14.

Danuta JARZYŃSKA

International Contest of Contemporary Art Yicca 17/18

3 000,00 zł

15.

Danuta JOPPEK

Wystawa malarstwa Danuty Joppek "Ja i … ja"

4 000,00 zł

16.

Barbara KANOLD ŁASTAWIECKA

Napisanie książki w formie wywiadu-rzeki z prof. Romanem Peruckim pod tytułem roboczym WIZJONER

2 500,00 zł

17.

Paweł KONNAK

Kreacja tomu poetyckiego

2 000,00 zł

18.

Kamila KULIK-MACIEJEWSKA

Wystawa fotografii pt. "Are you awake?" w ramach Festiwalu Fotografii Analogowej Revela't w Barcelonie, Hiszpania

2 000,00 zł

19.

Dariusz LESZCZYŃSKI

Oprawa graficzna wydawnictwa zespołu BIELIZNA pt. TAG

2 000,00 zł

20.

Agata NOWOSIELSKA

Zakup materiałów do realizacji prac malarskich na indywidualną wystawę w BWA Zielona Góra

3 000,00 zł

21.

Kazimierz NOWOSIELSKI

Sfinansowanie przygotowania i wydania książki: "Pożegnanie z Uniwersytetem, Wybór szkiców o literaturze polskiej"

5 000,00 zł

22.

Kamil PIOTROWICZ

Prace twórcze nad stworzeniem i wykonaniem premierowych kompozycji na międzynarodowych targach "Jazzhead" w Bremen

4 000,00 zł

23.

Sławomir PŁATEK

Wydanie zbioru wierszy pod roboczym tytułem "Krawiec Izydy"

1 000,00 zł

24.

Krzysztof SKIBA

Napisanie książki o historii zespołu Big Cyc pod tytułem "Żółte kalesony"

4 000,00 zł

25.

Anna STELLER

Atman (tytuł roboczy)

8 000,00 zł

26.

Katarzyna SWINARSKA

Niewinne kolonie (Innocent Colonies)

4 000,00 zł

27.

Dariusz SYRKOWSKI

Przestrzeń graficzna - wielkoformatowe działanie graficzne

4 000,00 zł

28.

Ryszard Tymon TYMAŃSKI

Trans-Atlantyk (scenariusz filmu fabularnego)

10 000,00 zł

29.

Damian WENTA

Napisanie scenariusza pełnometrażowego filmu pod roboczym tytułem "Poczta Polska 39"

25 000,00 zł

30.

Agnieszka WIELEWSKA

Epifanie codzienności

2 000,00 zł

31.

Ignacy WIŚNIEWSKI

Audio CD z kompozycjami teatralnymi i filmowymi Ignacego Wiśniewskiego

1 500,00 zł

32.

Paweł WYBORSKI

MENOLOGION: Materie i Fosforescencje. Przygotowanie indywidualnej wystawy malarstwa Pawła Wyborskiego (Płocka Galeria Sztuki, Płock wraz z drukiem katalogu)

1 500,00 zł

33.

Piotr ŻAGIELL

Fotografia Uliczna - Wystawa w Galerii Sztuka Wyboru w Gdańsku

1 500,00 zł

34.

Małgorzata ŻERWE

Wystawa fotografii "Pocztówka z cmentarza" Gdańska Galeria Fotografii, Muzeum Narodowe w Gdańsku, ul. Długi Targ 24, Gdańsk, Wystawa 08.11.2018 - 06.01.2019

4 500,00 zł

II EDYCJA 2018

Lp.

Imię i nazwisko

Tytuł projektu

Kwota przyznana

1.

Zofia BARTOŚ

Realizacja teledysku i wydanie debiutanckiej płyty EP pod roboczym tytułem "Sailor Z"

3 000,00 zł

2.

Arkadiusz CZERNYSZ

Pierwsza autorska płyta o roboczym tytule Arek Czernysz "Breath"

5 000,00 zł

3.

Tomasz GADECKI

Gdańsk - Hannover Gadecki/Bożek/Hanne

3 500,00 zł

4.

Zygmunt GOŁĄB

Scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego "Dom"

5 000,00 zł

5.

Natalia JAŻDŻEWSKA

Merging Time and Space (Łącząc czas i miejsce)

3 000,00 zł

6.

Magda JURCZYSZYN

Zespół Laboratorium Pieśni - nagranie i wydanie płyty zespołu

3 000,00 zł

7.

Łukasz JUŹKO

Nagranie i wydanie płyty jazzowej "Łukasz Juźko Quartet - In Your Presence"

3 000,00 zł

8.

Krystyna KOSK KRZYŻANOWSKA

Haft kaszubski z poszanowaniem tradycji

5 000,00 zł

9.

Monika KSIENIEWICZ-MIL

Popularyzacja designu w przestrzeni społecznej

8 000,00 zł

10.

Agnieszka KURKOWSKA

ZASPA: dom w bloku. Przestrzenie archiTEKTURY

3 000,00 zł

11.

Olga LESZKO

MAŁMAZYJE GDAŃSKIE

1 500,00 zł

12.

Alojzy Andrzej MICHALAK

"Chopin-Kwiaty…i Niepodległość" - wystawa prac medaliony i malarstwo (kaszubskie bukiety)

3 000,00 zł

13.

Jan MISIEK

KASZUBSKIE STEGNY

4 000,00 zł

14.

Jadwiga MOŻDŻER

MAŁMAZYJE GDAŃSKIE

1 500,00 zł

15.

Aleksandra PERZYŃSKA

Antologia Poetek Trójmiejskich po 1970 roku (tytuł roboczy)

3 000,00 zł

16.

Łukasz ROGIŃSKI

Słowo-Obraz-Materia

5 000,00 zł

17.

Agata RUCHLEWICZ-DZIANACH

Historie niezagospodarowane

4 000,00 zł

18.

Andrzej SOCHA

GDAŃSK - Złote Wrota Rzeczypospolitej

1 300,00 zł

19.

Szymon SUTOR

Nagranie materiału na płytę: "Sutor Jazz Septet & String Orchestra"

6 000,00 zł

20.

Mikołaj TRZASKA

"Containers. Trio Górczyński/Trzaska/Vandermark"

4 500,00 zł

21.

Nawojka WIERZBOWSKA

„O powstaniu zegara Mariackiego”

6 000,00 zł

22.

Paweł WITULSKI

MAŁMAZYJE GDAŃSKIE

1 500,00 zł

III EDYCJA 2018

Lp.

Imię i nazwisko

Tytuł projektu

Kwota przyznana

1.

Katarzyna BOJKO-SZYMCZEWSKA

Silver PORTRET

3 000,00 zł

2.

Szymon CHYLIŃSKI

Skomponowanie i wykonanie muzyki do wierszy opisujących ludobójstwo, które miało miejsce w Piaśnicy na Pomorzu

2 500,00 zł

3.

Dominika GLAPIAK-PIŁASIEWICZ

Nagranie i wydanie płyty - polskie trio fortepianowe - Polish Piano Trio

4 000,00 zł

4.

Błażej GOLIŃSKI

Nagranie i wydanie płyty - polskie trio fortepianowe - Polish Piano Trio

4 000,00 zł

5.

Dorota JAKUBOWSKA (KARAŚ)

Reporterska biografia Anny Walentynowicz

7 000,00 zł

6.

Agnieszka KAMIŃSKA

Spektakl muzyczny TRANS-ITIONS

3 000,00 zł

7.

Vahram MKHITARYAN

"Mleczna trylogia" - napisanie scenariusza i rozwój projektu krótkometrażowych filmów fabularnych pt. "Zemsta krwi - wybaczenie" i "Wyznaczenie - miłość"

6 080,00 zł

8.

Kamila  MODEL

Wystawa indywidualna w WL4 - Mleczny Piotr

1 670,00 zł

9.

Grzegorz MYJKOWSKI

LINIA

5 000,00 zł

10.

Grzegorz NAWROCKI

Nagranie autorskiej płyty "Nawrocki & Dobrzy Ludzie" (tytuł roboczy)

5 000,00 zł

11.

Petar PETKOV

Nagranie i wydanie debiutanckiej płyty

2 000,00 zł

12.

Czesław PODLEŚNY

Wydawnictwo podsumowujące działalność artystyczną na terenie Gdańska

6 000,00 zł

13.

Maciej SADOWSKI

Kompozycja i aranżacja utworów na długogrającą płytę zespołu Low Bow

8750,00 zł

14.

Paulina SIEGIEŃ

Książka reportaży - esejów, pod roboczym tytułem "Kaliningrad"

5 000,00 zł

15.

Marek STERLINGOW

Reporterska biografia Anny Walentynowicz

7 000,00 zł

16.

Filip SZAŁASEK

Audiosfera Trójmiasta

2 000,00 zł

17.

Katarzyna SZCZEPAŃSKA

Gdańskie garncarstwo - stworzenie dedykowanej zastawy stołowej inspirowanej historyczną gdańską ceramiką

6 000,00 zł

18.

Olgierd WALICKI

S'Olo Walicki (tytuł roboczy)

8000,00 zł

19.

Adam WIŚNIEWSKI

Nagranie utworów do płyty CD pod tytułem "At The Movies" (tłum. "W kinie")

4 000,00 zł

20.

Magdalena WROCŁAWSKA

Czerwony pasek. Powieść

4 000,00 zł

21.

Władysław ZAPOROWSKI

Pismo odręczne - list jako odrębne dzieło - świadectwo kultury

3 000,00 zł

22.

Małgorzata ZNAROWSKA

Kompozycja i aranżacja utworów na długogrającą płytę zespołu Low Bow

3 000,00 zł

Pamela Granatowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Kultury