Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Stypendia kulturalne miasta Gdańska - wyniki po drugiej komisji

Miasto Gdańsk postanowiło przeznaczyć dodatkowe środki na wsparcie gdańskich artystów i artystek.  W drugiej puli znalazło się 400 000 zł z przeznaczeniem na stypendia na prace twórcze zmierzające do powstania dzieła, wykonania lub wydania utworu, zorganizowania wydarzenia artystycznego czy kulturalnego. Stypendium wypłacane jest w cyklu miesięcznym, a proces twórczy musi zakończyć się w bieżącym roku.  

A
A

Do 14 sierpnia wpłynęło 27 wniosków o przyznanie stypendium kulturalnego miasta Gdańska, z czego pozytywnie zaopiniowano 22 wnioski, na kwotę 179 400 zł.
Stypendia przyznano na okres od dwóch do czterech miesięcy.  Najwyższe stypendium wynosi 10 400 zł brutto.  

Stypendia otrzymali twórcy i twórczynie z Gdańska m.in.:  Alicja Serowik- wokalistka jazzowa, absolwentka akademii Muzycznej w Gdańsku,  Marcin Zawicki- artysta współczesny, malarz, rysownik, Marek Rogala- laureat nagrody kulturalnej miasta Gdańska, promotor kultury, Tomasz Lipnicki - kompozytor, wokalista i autor tekstów, gitarzysta, wokalista kultowego zespołu Illusion,  Michał Ciesielski- saksofonista, kompozytor, aranżer, inżynier dźwięku, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Ważne!
Ostatnie posiedzenie komisji stypendialnej planowane jest 10 września, do tego czasu należy dostarczyć wnioski.

20200819_Wyniki_stypendia_II (12.95 KB)