PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Uczestnicy dziewiątej debaty „Nowy Europejski Bauhaus”

Uczestnicy dziewiątej debaty „Nowy Europejski Bauhaus”
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
 
fot. Anna Panek Kusz (3)_40

arch. Hubert Trammer

Rocznik 1975, architekt. Uczestnik Okrągłego Stołu Nowego Europejskiego Bauhausu. Współpracownik Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki. Nauczyciel na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Sędzia konkursów architektonicznych. Ekspert nominujący do edycji 2015, 2019 i 2022 Nagrody Architektonicznej Unii Europejskiej im. Ludwiga Miesa van der Rohe. Współlaureat konkursów architektonicznych w zespole pracowni Archigrest i Toposcape (2016 – Centrum Lokalne „Orszy” w Warszawie, 2019 – Park Żerański w Warszawie). Współpracował między innymi z Fundacją Twórców Architektury, Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Studentów Architektury OSSA, czasopismami Architektura-murator i A10 – New European Architecture, Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP, Urzędem Miasta Lublin; Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Galerią Sztuki Wozownia w Toruniu, a także Wydziałami Architektury Politechnik Warszawskiej i Białostockiej, oraz ETH w Zurychu.


 
MKostrzewska

dr inż. arch. Małgorzata Kostrzewska

Jest adiunktem w Katedrze Urbanistyki i Planowania Regionalnego na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. W pracy naukowo-dydaktycznej koncentruje się przede wszystkim na zagadnieniach kształtowania przyjaznej przestrzeni publicznej miast, zrównoważonej i aktywnej mobilności miejskiej, historii urbanistyki. Aktualnie jest kierownikiem projektu "BuildDigiCraft: New mindset for high-quality European Baukultur – bridging digital and craft", realizowanego na Wydziale Architektury w ramach programu Erasmus+ Strategic Partnerships w konsorcjum z europejskimi uczelniami z Regionu Morza Bałtyckiego. W ramach inicjatyw różnych instytucji prowadzi edukacyjne warsztaty architektoniczno-urbanistyczne dla dzieci ze szkół podstawowych. Współpracuje z Centrum Nowoczesnej Edukacji, nowo powołanej jednostce na Politechnice Gdańskiej zajmującej się nowymi metodami dydaktycznymi i nowoczesnymi technikami uczenia się. Jest opiekunem koła naukowego studentów "Hulaj Urban Squad" działającego na Wydziale Architektury. W Gdańskim Oddziale Towarzystwa Urbanistów Polskich pełni funkcję przewodniczącej Komisji Rewizyjnej. Jest autorką lub współautorką licznych artykułów naukowych, monografii, wystaw i wystąpień konferencyjnych.


 
 
Zdjęcie BM
 

dr inż. arch. Bartosz Macikowski

Architekt IARP, pracownik Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej od 1997. Zainteresowania badawcze związane z architekturą XIX i XX wieku, nauczycie z naturą aktywisty spełniającego się w pracy ze studentami.

Doświadczenie zawodowe w roli architekta w Niemczech oraz w wieloletniej działalności własnej, autorskiej pracowni architektonicznej.

Przewodniczący Rady Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów RP, członek Wojewódzkiej Komisji Urbanistycznej przy Urzędzie Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Gdańskiej Rady Architektury.


 

bc

arch. Borysław Czarakcziew

Architekt, autor ponad 200 projektów architektonicznych o różnej skali i tematyce - od remontu zabytkowego zespołu Szarej Kamienicy do pracy nad projektem Systemu Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. W latach 1999 do 2005 Borysław Czarakcziew kierował spółką Miastoprojekt-Kraków jako Prezes Zarządu. Od 2005 roku współwłaściciel i Prezes Zarządu GPP Grupa Projektowa. Zespół ten jest laureatem szeregu konkursów architektonicznych w tym międzynarodowych, projekty GPP otrzymały wiele nagród państwowych. Jest współautorem projektu Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Krakowa z 2013 roku.

Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich. W 2002 roku wybrany na pierwszego Przewodniczącego Małopolskiej Okręgowej Rady Izby Architektów, od 2014 roku członek Krajowej Rady, od 2018 roku Wiceprezes Krajowej Rady gdzie zajmuje się sprawami międzynarodowymi. Od 2009 roku reprezentuje stronę polską w pracach zespołów ACE (The Architects' Council of Europe) w zespołach zajmujących się akredytacją i certyfikacją programów nauczania oraz uznawania kwalifikacji zawodowych, od 2020 roku członek zarządu ACE, Skarbnik ACE. Reprezentuje Polskę w pracach ENACA (European Network of Architectural Competent Authorities ) ciała doradczego Komisji Europejskiej w zakresie Dyrektywy o wzajemnym uznawaniu kwalifikacji zawodowych. Inicjator powstania i koordynator prac Polskiej Sieci Organizacji Architektonicznych w kierunku Nowego Europejskiego Bauhausu.

Członek Polskiej Rady Architektury. Od 2003 roku członek Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Krakowie. W latach 2014-2016 roku członek Głównej Komisji Architektonicznej przy Ministerstwie Rozwoju. Współpracuje z rządem polskim jako ekspert ds. zawodu architekta w pracach Komisji Europejskiej.

W 2020 roku powołany na Przewodniczącego Społecznego Komitety Odnowy Zabytków Krakowa.

Za działalność na rzecz środowiska zawodowego odznaczony złotą Odznaką SARP i złotą odznaką Izby Architektów RP.W 2008 roku nagrodzony medalem Honoris Gratia przez Prezydenta Miasta Krakowa, decyzją Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w 2010 roku odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.