PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Poznaj założenia projektu Parku Południowego. Podziel się swoimi pomysłami na przyszłe Centrum Południe (ankieta)

Poznaj założenia projektu Parku Południowego. Podziel się swoimi pomysłami na przyszłe Centrum Południe (ankieta)
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W czwartek 11 maja odbyło się w Szkole Podstawowej nr 6 przy Lawendowym Wzgórzu spotkanie z mieszkańcami, w trakcie którego autorzy (Zieleniarium Rayss Group) zaprezentowali projekt architektoniczno-krajobrazowy Parku Południowego. Relację prasową ze spotkania oraz plansze projektu parku opublikowaliśmy już wcześniej, teraz udostępniamy również nagranie wideo:

2023-05-11-park-poludniowy-031-xx

 

Prezentacją tą Biuro Architekta Miasta zakończyło etap kształtowania koncepcji Parku Południowego, którego budowa wkracza teraz w fazę realizacyjną. Z tej okazji serdecznie dziękujemy społeczności lokalnej za zaangażowanie w proces konsultacyjny, który wniósł ważny wkład w rozwiązania projektowe. Dziękujemy także wszystkim współpracującym z nami osobom, formom, instytucjom oraz jednostkom miejskim, bez których zaangażowania nie bylibyśmy w stanie wypracować tej koncepcji w tak krótkim czasie.

IMG20230511181731


Dalsze prace nad urzeczywistnieniem parku będzie prowadzić Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, a Biuro Architekta Miasta skupi się na sąsiednim zadaniu – przeprowadzeniu konkursu studialnego na graniczące z parkiem Centrum Południe. Tematowi temu służyło odbyte 12 kwietnia spotkanie z mieszkańcami, gdzie padło szereg uwag dotyczących przyszłego Centrum (nagranie dostępne tutaj >>). 

Centrum Południe - banner

Geoankieta

Chcąc umożliwić wszystkim zainteresowanym podzielenie się swoimi pomysłami i oczekiwaniami dotyczącymi nowego Centrum udostępniamy pod podanym niżej linkiem przygotowaną we współpracy z Biurem Rozwoju Gdańska geoankietę, która jednocześnie służy zebraniu wniosków do sporządzanego dla tego terenu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Uwagi i wnioski można przesyłać do 30 czerwca 2023 r. 

>> Zapraszamy do wyrażenia swojej opinii!

Geoankieta