PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Pomóż nam urządzić Park Południowy

Pomóż nam urządzić Park Południowy
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
DSC01586.JPG

W dniu 13 września Prezydent Gdańska ogłosiła rozpoczęcie prac nad projektem utworzenia nowego 77 hektarowego parku. Pierwsze spotkania prowadzone przez Biuro Architekta Miasta dotyczące rozpoznania tematu od strony technicznej mamy już za sobą. Teraz nadszedł moment, aby zaprosić Państwa, mieszkańców Gdańska, do dyskusji nad przyszłością tego obszaru. Jakie są Wasze oczekiwania i potrzeby? Jakiej przestrzeni poszukujecie dla siebie i bliskich w swoim otoczeniu? W jaki sposób chcielibyście się zaangażować w prace projektowe i realizacyjne? 

Od wtorku 5.10.2021 zapraszamy do punktów konsultacyjnych, w których będziecie mogli porozmawiać i wyrazić swoją opinię na temat Parku Południowego. Zapraszamy w szczególności mieszkańców dzielnic: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe.

Informacje dotyczące tworzenia koncepcji urządzenia Parku, zapowiedzi spotkań oraz relacje ze spotkań już odbytych będziemy zamieszczać na naszej stronie: gdansk.pl/ParkPoludniowy

Aby włączyć do dyskusji nad kształtem parku możliwie szeroki krąg mieszkańców, a także usprawnić wymianę informacji i pomysłów, uruchomiliśmy też poświęconą temu stronę w serwisie facebook.