Plaża Stogi. Urządzamy kurort
PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Plaża Stogi. Urządzamy kurort

Plaża Stogi. Urządzamy kurort
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Zaczynamy przygotowania do zagospodarowania rejonu wejścia na plażę na Stogach. Zależy nam na wypracowaniu wizji architektoniczno-urbanistycznej zgodnej z oczekiwaniami społeczności lokalnej oraz wszystkich pozostałych interesariuszy przekształceń tego obszaru. W tym celu zdecydowaliśmy się zorganizować warsztaty projektowe, mające na celu określenie założeń planowanych przekształceń. Proces ten – prowadzony przez Biuro Architekta Miasta – obejmować będzie zarówno spotkania konsultacyjne jak i opracowanie przez pracownie architektoniczne propozycji przekształceń.

Pierwsze spotkanie z cyklu "Gdańskich warsztatów projektowych" odbędzie się 10 czerwca 2021 o godz. 17 w Szkole Podstawowej Nr 11, ul. Stryjewskiego 28 (ulotka do pobrania).

Gdańskie warsztaty projektowe - Plaża Stogi2 poziom

W trakcie spotkania przewidujemy:

  1. Przedstawienie specyfiki omawianego zagadnienia.
  2. Prezentacje dotyczące historii obszaru oraz obecnych uwarunkowań planistycznych.
  3. Omówienie wyników zeszłorocznego konkursu studenckiego na koncepcję Kąpieliska Morskiego Stogi.
  4. Dyskusje i prace warsztatowe
  5. Podsumowanie pracy, określenie dalszego toku postępowania

Do udziału zapraszamy mieszkańców Stogów, Radnych Dzielnicy Stogi, Radnych Miejskich, mieszkańców Gdańska uprawiających plażing, aktywistów miejskich, dzierżawców obiektów i terenu wejścia na plażę, jednostek miejskich stycznych do obszaru i tematu (GOS, GZDiZ, BRG, GAiT, ZTM), potencjalnych projektantów koncepcji architektoniczno-funkcjonalnej, a wreszcie – studentów Wydziału Architektury PG, laureatów konkursu na "Kąpielisko Morskie Stogi".

W kolejnym etapie prac przewidujemy przeprowadzenie konkursu architektonicznego na koncepcję zagospodarowania obszaru, zgodną z określonymi w trakcie spotkania konsultacyjnego założeniami. Do dyskusji nad wynikami prac projektowych zaprosimy ponownie wszystkich interesariuszy przekształceń. Chcemy żeby to właśnie oni – mieszkańcy i przedsiębiorcy – mieli decydujący wpływ na ostateczny kształt architektoniczny obszaru. Zakończenie tych działań przewidujemy na późną jesień 2021 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach!