PORTAL MIASTA GDAŃSKA

KREOWANIE W PRZESTRZENI (TRÓJ)MIASTA – wykład otwarty

KREOWANIE W PRZESTRZENI (TRÓJ)MIASTA – wykład otwarty
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
ArchDeco - Plansza tytułowa
Zapraszamy we wtorek 6.06.2023 o godz. 16.00 do Auli w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej na wykład otwarty pt.: KREOWANIE W PRZESTRZENI (TRÓJ)MIASTA, który wygłoszą arch. Zbigniew Reszka oraz arch. Michał Baryżewski z Biura Architektonicznego ARCHDECO.
W trakcie wykładu przedstawione zostaną doświadczenia jednego z najdłużej funkcjonujących na rynku trójmiejskim biura projektowego w zakresie realizacji nowoczesnych rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych w zmieniających się realiach.
 

 

ArchDeco
 
Biuro architektoniczne ARCHDECO z siedzibą w Gdyni, założone w 1989 roku przez Zbigniewa Reszkę oraz Michała Baryżewskiego, którzy w 2013 roku zostali laureatami Honorowej Nagrody SARP.
Zespół projektowy tworzy obecnie ponad 40 architektów, a projekty powstające w biurze zdobywają liczne nagrody na polu krajowym i międzynarodowym. Realizacje biura można spotkać w wielu ważnych miejscach na trójmiejskiej mapie. Od domów jednorodzinnych, przez osiedla mieszkaniowe i biurowce, po szpitale i budynki dydaktyczne uczelni wyższych. Autorzy takich obiektów i zespołów jak: osiedle Nowe Orłowo, biurowiec Tryton, Galeria Metropolia, siedziba Lotosu, zespół szpitali Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego CMN i CMI. Centrum Informatyczne STOS Politechniki Gdańskiej.