Drugie spotkanie z cyklu „Gdańskie debaty miejskie"
PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Drugie spotkanie z cyklu „Gdańskie debaty miejskie"

Drugie spotkanie z cyklu „Gdańskie debaty miejskie"
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Plansza tytułowa debaty

Prezydent Gdańska zaprasza do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Gdańskie debaty miejskie”, organizowanym przez Biuro Architekta Miasta.

Gandawa, Londyn, Sztokholm. Kreowanie i realizacja nowoczesnej polityki przestrzennej

Drugie spotkanie – zaplanowane na środę 26 maja w godzinach 18.00–20.00 – poświęcone będzie omówieniu doświadczeń wybranych miast europejskich – Gandawy, Londynu i Sztokholmu – w kreowaniu i realizacji nowoczesnej polityki przestrzennej. Do udziału zaprosiliśmy trzy prelegentki, z pochodzenia Polki, od lat pracujące w strukturach biur planistycznych tych miast: p. Agnieszkę Zając, odpowiedzialną za proces transformacji gandawskich doków, p. prof. Agnieszkę Zimnicką, zarządzającą regeneracją londyńskiej dzielnicy Tower Hamlets oraz p. Monikę Rudeńską, planistkę strategiczną Miasta Sztokholm. 

Paneliści 2 debaty kopia

Więcej o zaproszonych gościach tutaj.

Podczas dyskusji poruszymy następujące zagadnienia:

  • jak można wykorzystywać nowoczesne narzędzia planowania projektów miejskich?
  • jak układają się relacje pomiędzy miejską administracja planistyczną a społecznością lokalną i inwestorami – oraz jak można wspomagać budowanie platformy porozumienia?
  • w jaki sposób można efektywnie wdrażać innowacyjne koncepcje i rozwiązania przestrzenne?

Z uwagi na sytuację epidemiczną spotkanie zorganizowane będzie w trybie on-line. Debata, zainaugurowana przez prezydenta Gdańska, prowadzona będzie przez prof. Piotra Lorensa, niedawno powołanego na funkcję Architekta Miasta Gdańska. Wszyscy uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zadawania pytań czy formułowania komentarzy dotyczących poruszanych zagadnień.

Transmisja będzie dostępna na www.gdansk.pl
lub https://livestream.com/gdanskpl/debatymiejskie.
Czat będzie uruchomiony podczas transmisji