PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Architektura kontekstu. Reinterpretacja tożsamości architektonicznej Gdańska - Zapraszamy na wykład otwarty

Architektura kontekstu. Reinterpretacja tożsamości architektonicznej Gdańska - Zapraszamy na wykład otwarty
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Architektura kontekstu - Plansza tytułowa
Serdecznie zapraszamy na kolejny w tym roku wykład otwarty, o wygłoszenie którego poprosiliśmy architekta Jacka Droszcza, wykładowcę na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej oraz założyciela Studio Kwadrat. 
Tematem wykładu jest „Architektura kontekstu. Reinterpretacja tożsamości architektonicznej Gdańska”. Arch. Jacek Droszcz przedstawi w jego trakcie swoje refleksje dotyczące interpretacji i reinterpretacji formy architektonicznej, oparte na Jego wieloletnim doświadczeniu projektowym. Na wykład zapraszamy już we wtorek, 30 maja o godzinie 16.00 do budynku Hydromechaniki (na prawo od Gmachu Głównego) na Politechnice Gdańskiej.

 
Jacek Droszcz

Jacek Droszcz

zaliczany do czołówki krajowej architekt, wieloletni wykładowca Wydziału Architektury na Politechnice Gdańskiej, założyciel gdyńskiej spółki architektonicznej Studio Kwadrat (Partner w spółce z Bazylim Domstą). Posiada w swoim dorobku wiele realizacji, głównie z zakresu użyteczności publicznej, hoteli i mieszkaniówki. Studio Architektoniczne KWADRAT brało także udział w najważniejszych, organizowanych na Wybrzeżu, ogólnopolskich konkursach architektonicznych, w tym w wielu z nich zdobywając prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Największym sukcesem pracowni Jacka Droszcza było zwycięstwo w międzynarodowym konkursie architektonicznym na projekt Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.