Gdańsk podpisał Call for Action and Social Innovation w Paryżu

Dziesięć europejskich miast w tym Gdańsk podpisało manifest Call for Action and Social Innovation, czyli wezwanie do działania i wspólnego działania w sprawie innowacji społecznych. Uroczystość odbyła się podczas Międzynarodowego spotkania sieci BoostINNO w Paryżu.

Gdańsk podpisał Call for Action and Social Innovation w Paryżu
A
A
data publikacji: 08 listopada 2017 r.

Partnerstwo Boosting Social Innovation, od ponad dwóch lat współpracuje nad sposobami rozwoju innowacji społecznych w swoich miastach. Oprócz Gdańska, który jest liderem projektu, w skład partnerstwa wchodzą Paryż, Mediolan, Turyn, Barcelona, Braga, Strasburg, Baia Mare, Wrocław oraz prowincja Skania.
Podczas kolejnego spotkania partnerstwa, które odbyło się w dniach 6-8 listopada w Paryżu, na zaproszenie Prezydent Paryża Anne Hidalgo miał miejsce szczyt prezydentów dziesięciu miast partnerskich. Piotr Kowalczuk pełnił funkcję współgospodarza tego spotkania.
W paryskim ratuszu Prezydenci zaprezentowali innowacje społeczne, z których są szczególnie dumni. Zastępca Prezydenta ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk zaprezentował główne założenia panelu obywatelskiego, który po raz kolejny odbywa się w Gdańsku, jako nowoczesna metoda zarządzaniem miastem. Kulminacyjnym punktem spotkania było podpisanie przez Prezydentów deklaracji o chęci dalszej współpracy Call for Action and Social Innovation.
- Jedyna szansa na naukę i zmianę, to bycie razem. Współpraca z innymi europejskimi miastami daje Gdańskowi solidne podstawy do tego, aby sprawdzać zastosowane przez nas rozwiązania — opowiadał tuż po podpisaniu Call to Action Piotr Kowalczuk Zastępca Prezydenta ds. polityki społecznej - To naprawdę ogromny krok na drodze zmian do tego, jak myślimy o mieście: czym one są, jaka jest rola tzw. władzy w mieście, czy to władza, czy przede wszystkim bycie organizatorem, brokerem, pracować w służbie mieszkańcom.

Podczas spotkania odbyła się debata z udziałem zaproszonych polityków i ekspertów nad przyszłym kształtem innowacji społecznych w Europie i optymalnymi warunkami, jakie muszą tworzyć miasta, by stymulować pomysłowość i kreatywność wśród swoich mieszkańców.Spotkanie partnerstwa BoostINNO jest wydarzeniem towarzyszącym do Global Social Businnes Summit organizowanego przez Laureata Nagrody Nobla Muhammeda Yunusa.

Boost Inno - Boosting Social Innovation
Projekt sieci partnerskiej składającej się z 10 miast: Gdańska (PL) - lider, Paryża (FR), Mediolanu (IT), Turynu (IT), Bragi (Portugalia), Barcelony (ES), Wrocławia (PL), Skania County (S), Baia Mare (RO), Strasburga (FR).
Projekt jest realizowany przez Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku w ramach programu URBACT III (współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego).

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora